Pavel Pumprla klíčovým hráčem Obradoria, neztratil se ani Satoranský

📁 ACB (Španělsko), Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔19.11.2014

Unicaja Malaga – Iberostar Tenerife 84-68 (24-16, 19-11, 20-21, 21-20)

Malaga si bez větších potíží poradila s Tenerife, které propadlo na doskoku (24-42) a nezvládlo první polovinu utkání. Domácí navíc nastříleli 12 trojek, přičemž po třech zaznamenali dva nejlepší střelci Kuzminskas s Toolsonem. Unicaja zůstává v tabulce třetí s bilancí šesti výher a jedné porážky, Tenerife se pohybuje v klidném středu tabulky, konkrétně na 11. místě (3-4)
Nejlepší střelci: Kuzminskas 20, Toolson 15 – Beirán 17, Richotti 15

Estudiantes – Sevilla 65-82 (24-13, 18-19, 11-24, 12-26)

Překvapivě vysoké vítězství si z venku přiváží nymburský eurocupový soupeř Sevilla. Svěřenci Audieho Norrise zvítězili o 17 bodů na palubovce Estudiantes Madrid. Hosté tak získali druhý truimf v řadě a pomalu opouštějí sestupové vody. Ondřej Balvín si zahrál 7 minut a zaznamenal 2 body, doskok, ztrátu a blok.
Nejlepší střelci: Martín 18, Slokar a Simpson po 10 – Byars 19, B. Rodríguez 13

Barcelona – Valencia 76-57 (19-17, 22-8, 13-15, 22-17)

Nevydařená druhá desetiminutovka stála Valencii zápas v Barceloně. Kataláncům k šesté výhře v sezoně pomohl především double – double polského pivota Macieje Lampeho (20 bodů a 11 doskoků), jenž se stal zároveň nejužitečnějším hráčem kola. Tomáš Satoranský tentokrát dostal prostor ohraničený 20 minutami, za něž stihl 8 bodů, 3 asistence a 2 zisky. Barceloně se tentokrát příliš nedařila střelba trojek (29%), kterou však nahradili 26 proměněnými šestkami.
Nejlepší střelci: Lampe 20 (11 doskoků), Oleson 10 – Ribas 14, Liščuk 12

Manresa – Gran Canaria 73-81 (19-17, 20-17, 18-20, 16-27)

Gran Canaria se vinou těžkého losu z počátku soutěže pohybuje v dolní polovině tabulky, avšak v neděli hráči trenéra Renesese zabrali v Manrese. 21 bodů (a pět trojek) zaznameal ostrostřelec Kyle Kuric. Hosté sice prohrávali tři minuty před koncem třetí části již o 10 bodů, ale Newleyho koš s faulem po ztrátě Báeze 7:17 před koncem poslední čtvrtiny nakopl Herbalife k trháku. Znamenal totiž srovnání na 62-62 a ten samý hráč společně s Kuricem zajistil ve zbytku závěrečného dějství hostům kýženou výhru.
Nejlepší střelci: Sakič 21, Grigonis 13 – Kuric 21, Bellas 13

Real Madrid – UCAM Murcia 90-65 (26-16, 16-25, 28-8, 20-16)

Real „smáznul“ Murcii především proto, že hráči Královského klubu vyhráli třetí čtvrtinu o 20 bodů. Své bodové maximum v madridském dresu zaznamenal litevský křídelník Jonas Mačiulis, autor 20 bodů (trojky 4/4). Hosté stříleli překvapivě přesněji za tři (38%), než za dva body (34%). Real tak zůstává i nadále neporažen, Murcia je s bilancí 4-3 devátá.
Nejlepší střelci: Mačiulis 20, Reyes 12 – Radovič 16, Neto 13

Bilbao – CAI Zaragoza 71-82 (11-26, 25-15, 16-15, 19-26)

Teprve druhou porážku v této sezoně mají za sebou basketbalisté Bilbaa, kteří doma nestačili na Zaragozu. Hostující základní pětka přestřílela tu domácí 67-30, což byl základ pro úspěch mužstva trenéra Joaquína Ruize, které kromě ACB ligy letos válčí ještě v Eurocupu. Utkání se nevydařilo domácímu rozehrávači Quino Colomovi, jenž nedal ani bod a minul všech 12 střel z pole.
Nejlepší střelci: López 16, Mumbrú a Bertans po 14 – Lisch 20, Goulding 18

Laboral Kutxa – Gipuzkoa Basket 79-62 (15-20, 21-17, 19-8, 24-17)

Po zlepšeném výkonu ve druhé polovině duelu vyhrála Laboral Kutxa nad San Sebastianem. Lídrem favorita byl rozehrávač Thomas Heurtel, jenž zaznamenal 15 bodů a 8 asistencí. Laboral Kutxa navíc nastřílela 12 trojek (čtyři Davis Bertans) oproti pouhým třem z rukou hráčů Gipuzkoy.
Nejlepší střelci: Heurtel 15, Davis Bertans 13 – Doblas 17, Franch 10

Andorra – Joventut Badalona 84-81 (24-22, 15-18, 20-23, 25-18)

Nováček z Andorry má na svém kontě již tři vítězství, tentokrát se ovšem narodilo až po velkém boji. Domácí nakopla supertěžká trojka z vlastní poloviny, o níž se postaral David Navarro. Tato střela znamenala snížení domácího manka na 39-40 a za tohoto stavu se šlo také do šatny. Trojkařská show v poslední čtvrtině dala možnost Joventutu držet se na dostřel lépe hrajíchcí domácích. Demond Mallet ovšem ztratil míč, který chtěl zachránit, aby se nepískalo hraní přes půl a Carles Bivia se trefil po jednoduchém dvojtaktu a upravil na 84-81 deset sekund před závěrečnou sirénou. Hosté měli výhodu posledního útoku, ale ani Sutton, ani Mallet míč do koše nedopravili, a tak mohly v horách vypuknout oslavy.

Nejlepší střelci: D. Navarro 15, Ivanov 14 – Kirksay 14, Mallet 13

Obradorio – Fuenlabrada 75-63 (17-16, 12-19, 22-11, 24-17)
Pavel Pumprla byl klíčovým hráčem Obradoria v souboji s Fuenlabradnou. České křídlo zaznamenalo 17 bodů, 3 doskoky, 3 zisky a přihrávku. Za 23,5 minuty hry si tak vysloužil validitu 23. Domácí hráli mnohem kolektivněji, což jim pomohlo i ve volbě zakončení (zejména za tři body), díky kterému je Rio Natura Monbus zatím na osmém místě s bilancí 4-3.
Nejlepší střelci: Pumprla 17, Waczynski 15 – Akindele 17, Baron 11