Nymburk ve VTB lize zabral, doma porazil Astanu | Probasket.cz

Nymburk ve VTB lize zabral, doma porazil Astanu

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔12.10.2014

Šest dvouciferných střelců dovedlo Nymburk k vítězství 86-67

Český mistr přívítal v prvním domácím utkání letošního ročníku VTB ligy kazašskou Astanu. Svěřenci Kestutise Kemzury si přivezli z venkovního tripu dvě porážky ze Samary, resp. z Petrohradu a potřebovali proti hratelnému soupeři doma zabrat. Obzvlášť pikantní musel být souboj s bývalými spoluhráči pro pivota hostí Rašida Mahalbašiče. Nymburk se však na něj, i na jeho spoluhráče, dobře přichystal a po dvou minutách vedl 7-2. Vyjma hluchého období v páté minutě úvodní periody domácí skvěle stříleli a nedovolili Astaně dostat se do hry. Výsledkem bylo devítibodové vedení Nymburku po úvodní desetiminutovce, o nějž se velkou měrou zasloužil rozehrávač Darius Washington, jenž nastřílel skvělých 14 bodů. Podle nymburských not se hrálo i ve druhé čtvrtině, v níž domácí vedení dosahovalo místy až třinácti bodů. Hosty trápil střelby za tři body: Za úvodních dvacet minut totiž proměnili pouze dvě trojky ze 14 střel. Do třetí čtvrtiny vstoupil opět lépe Nymburk: Dvě rychlé ztráty (Andrič a Pat Calathes) akcelerovaly domácí hru a šňůra 8-0 českého mistra definitivně uklidnila, ovšem jinak se diváci v nymburském Sportcentru ve třetí části dočkali řady nepřesností a malého množství košů. Z mužstva Astany vyčníval chorvatský pivot Lukša Andrič, jenž dosáhl již v polovině třetí čtvrtiny double – doublu. To na nymburské straně opět plně využíval své minuty na palubovce reprezentační centr Pavel Houška, jenž měl po třech čtvrtinách na svém kontě 11 bodů (5/7 z pole) a 2 doskoky. To vše za 13 minut ve hře. Poslední čtvrtina se hrála již více méně v exhibičním tempu, protože Nymburk do ní vstoupil s devatenáctibodovým náskokem. V hostujícím týmu si i nadále vylepšoval statistiky Lukša Andrič, který jako jeden z mála trápil domácí obranu po celý zápas. Nakonec duel zakončil s 20 body a 14 doskoky. Celkem šest nymburských hráčů dosáhlo deseti a více bodů.

ČEZ Basketball Nymburk – Astana 86-67 (26-17, 21-19, 17-9, 22-22)
Nejlepší střelci: Washington 18, Houška 13, Simmons 11, Welsch 11, Rančík 11, Benda 10 – Andrič 20, Johnson 17, Mahalbašič 13, Kolesnikov a Pat Calathes po 5
Doskoky (útočné): 26(4) – 34(13)
Trojky: 8/20 – 3/20
Ztráty: 9 – 15
Fauly: 24 – 20