eFotbal premiership golfdigest probasket sportwin dokonalazena

ME – Skupina B: Bitva gigantů na úvod šampionátu | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

ME – Skupina B: Bitva gigantů na úvod šampionátu

📁 Reprezentace 🕔6.6.2013
ME – Skupina B: Bitva gigantů na úvod šampionátu

Please enter banners and links.

 Ve skupině B na sebe narazí vysoce favorizované týmy Španělska a Ruska, houževnaté Italky a ambiciózní Švédky. Ne nadarmo je tato skupina považována za onu pověstnou skupinu smrti.

Španělsko by rádo po dvou hubených letech navázalo na bronzovou medaili z mistrovství světa konaném v roce 2010 v Karlových Varech. Je pravděpodobné, že fanoušci ve španělském dresu opět uvidí veteránky Amayu Valdemorovou, Elisu Aguilarovou a Laiu Palauovou. Naopak na šampionátu se určitě nepředstaví dlouholeté opory Marta Fernandezová a Anna Montaňanaová. Jejich úlohu by měly převzít nastupující hvězdy Queralt Casasová a Christina Ouvinaová. Krátce před začátkem šampionátu by měla tým posílit i špičková pivotka Sancho Lyttleová, která hraje v zámořské WNBA. V přípravě zatím Španělky předvádějí bezchybné výkony. Poměrně jednoduše si poradily i s velmi silným Tureckem. Pokud dokáží na tyto výkony navázat i na šampionátu, mohou směle pomýšlet na nejvyšší mety.

Naopak nepříliš přesvědčivý dojem zanechává v přípravných zápasech tým Ruska, který se hned v prvním hracím dnu utká se Španělkami. Výrazně omlazený tým bude na šampionátu postrádat populární Marii Stěpanovovou a Světlanu Ambrosimovovou, které se s národním týmem definitivně rozloučily. Chybět budou rovněž Olga Artěšinová a Tatiana Vidmerová. Z osobních důvodů se na mistrovství neobjeví ani Jelena Daniločkinová. Výraznou změnu v herním projevu Ruska bude představovat náhrada zkušené naturalizované rozehrávačky Hammonové za typově zcela odlišnou Epiphanny Princeovou. Trenér Vainauskas rozhodně nemůže mít před startem šampionátu klidné spaní.

Neznámou může pro část fanoušků představovat tým Švédska, který se na evropském šampionátu představí po 26 letech. Neplatí to však o českých příznivcích basketbalu, kteří více než dobře znají největší švédské opory – sestry Eldebrinkovy a Louice Halvarssonovou. Trenér Lars Johansson se nicméně ke své nelibosti musí obejít bez nejlepší švédské hráčky současnosti Farhiyi Abdiové, jež upřednostnila angažmá ve WNBA. Soupeři Švédska by si naopak měli dát pozor na Američanku Ashley Keyovou, která před časem získala občanství země tří korunek. Ta by svými trojkami měla zajistit, že Švédky budou klást tuhý odpor každému protivníku. Své by o tom mohly vyprávět Španělky, které s nimi kvalifikaci hned dvakrát senzačně prohrály.

Velice mladý, avšak nesmírně talentovaný tým přiveze do Francie Itálie. Ta se bude opírat především o výkony rozehrávačského dua Giorgia Sottanaová a Benedetta Bagnaraová, které by měla z lavičky podporovat teprve dvacetiletá Francesca Dottová. Odpovědnost by měla spočívat i na bedrech nestárnoucí Raffaelly Masciadriové. Italky by tradičně měla zdobit vynikající agresivní obrana. Pochybnosti naopak vzbuzuje střelecká produktivita podkošových hráček. Kathrin Ressová je především výborná obránkyně a Alessandře Formicaové je stejně jako Dottové pouhých dvacet let. I přesto však mohou Italky výrazně zamíchat postupovými kartami.

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace