Stovka Španělům. Naděje na FE Cup žije | Probasket.cz

Stovka Španělům. Naděje na FE Cup žije

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔30.1.2019

Nymburk přehrál oslabené Španěly i přes výpadek na konci druhé a začátku třetí čtvrtiny. Naděje na postup alespoň do play off FIBA Europe Cupu je tedy stále k mání, zvlášť, když konkurenti z Dijonu i Paněževysu klopýtli.

Mistr však v závěrečném kole potřebuje zvítězit na palubovce německého Bamberku a doufat v zaváhání Litevců, nebo Francouzů. Proti Fuenlabradě měl situaci ulehčenou absencí několika opor soupeře. Z různých důvodů nehráli například Popovič, Eyenga, Clark, či Paco Cruz. Proto se hostům dařilo kompletnímu Nymburku vzdorovat pouze prvních šest minut (16-16), aby poté Středočeši zabrali a šňůrou 12-0 se odlepili na 28-16. Později bylo ještě veseleji, konkrétně 47-33, ale hosté ještě do přestávky díky doskakování v útoku (celkem 18 v zápase) a trojkám dotáhli na poločasových 49-43.

Labutí písní klubu z předměstí Madridu bylo přiražení na 53-51 zkraje třetí periody a pak už vzali věci do rukou zejména Hruban s Myersem a osmibodové vedení znamenalo větší klid. Oba týmy se předháněly v trojkách (13-12), přesto Nymburk s širší rotací i nadále vedl a díky kreativitě v útoku a bodům z rychlých brejků (25-9) nakonec vyhrál 104-87. Hned sedm hráčů trenéra Amiela zaznamenalo 10 a více bodů a vévodil jim s 21 body a 7 asistencemi Bracey Wright.

USK tentokrát neodolal

Jen velmi krátkou chvíli žila naděje Pražanů na postup do semifinále Alpe Adria Cupu. Körmend musel dotahovat osmibodové manko z Folimanky a po Křivánkově trefě z dálky vedl USK na začátku sedmé minuty 13-17. Domácí se nejprve zastřelovali, když míjeli většinu svých střel. Díky slušnému doskakování a zlepšené obraně přesto otočili na 20-18 a od druhé periody začal útočný uragán. Za tři minuty to bylo 31-21 a když pak přidal dvě trojky i kapitán Maďarů Ferencz, šlo se do kabin za stavu 47-29.

Domácí rotovali sestavou a mohli využít 12 borců, zatímco hostující kouč Repeša jen 10. Když domácí potřebovali, trefili se z dálky. Králem v tomto ohledu byl 23-bodový křídelník T.J. Price, jenž potopil pět trojek. Domácí postupně měnili zápas v exhibici a dokráčeli ke triumfu 94-53, čímž zaslouženě postoupili do semifinále. Körmend byl lepší ve všech herních činnostech (ztráty 6-14, střelba z pole 49 vs. 30% atd.). Nejlepším šutérem vysokoškoláků se stal se 14 body Appleby.

Výsledky:

Egis Körmend – USK Praha 94:53 (20:18, 27:11, 20:11, 27:13)

Body: Price 23, Hammonds 16 (11 doskoků), Ferencz 12, Thomas 9 (5 asistencí), Bradford 8, Delas 8, Csorvasi 7, Nemeth 5, Kiss 4, Balogh 2 – Appleby 14, Mareš 12, Křivánek 8, Vukosavljevič 7 (6 doskoků), Tůma 6, Sehnal 3, Stevanovič 3
Fauly: 17 – 16

ČEZ Basketball Nymburk – Montakit Fuenlabrada 104:87 (28:16, 21:27, 31:25, 24:19)

Body: Wright 21 (7 asistencí), Lawrence 14 (6 asistencí), Benda 13, Bohačík 13 (5 asistencí), Myers 13 (7 doskoků), Hruban 12, Peterka 10, Davis 4, Pumprla 1, Kříž 1 – Kemp 20 (8 doskoků), Garcia 20, Rupnik 13 (6 asistencí), Llorca 12, Kravcov 10, O´Leary 7 (8 doskoků), Moreno Martin 2, Ehigitor 2
Doskoky: 29 – 36
Dvojky: 28/44 – 20/44
Trojky: 13/22 – 12/23
TH: 9/14 – 11/17
Asistence: 30 – 19
Ztráty: 10 – 183
Fauly: 20 – 17