Nymburku postup uniká, Opava bojovala i bez guardů | Probasket.cz

Nymburku postup uniká, Opava bojovala i bez guardů

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔20.12.2018

Mistr doplatil na mnoho faulů a strojově přesné exekutory trestných hodů AEK, Opava pro změnu v zápase o sedmé místo své skupiny držela krok s Fribourgem i bez Šiřiny a Kouřila. Přesto byl nakonec šťastnější hostující tým, který přežil i poslední dvě třely Slezanů a o bod zvítězil.

Nymburk odehrál s obhájcem trofeje naprosto vyrovnaný zápas, avšak poslední nymburská radost byla po Bendově trojce na 71-72 tři a půl minuty před koncem. Pak už dávali koše až na jednu výjimku pouze domácí. Ti využívali měrou vrchovatou trestných hodů, z nichž proměnili plných 30 z nabízených 33. Nejinak tomu bylo v závěru. Nymburk nebyl s to se prosadit ze hry a měl i smůlu. Úhlavní postavou otočky byli Mačiuslis s Larentzakisem, osmou výhru AEK jistil Hunter. Řekové jsou v tabulce skupiny C aktuálně první, Nymburk zůstává na opačném pólu s bilancí 2-7. Postup do play off se posouvá do roviny teorie, v níž musí svěřenci Orena Amiela v novém roce vyhrát minimálně čtyři, v horším případě i pět zápasů. Nejlepším střelcem mistra se stal se 13 body rozehrávač Cosey, jenž za 11,5 minuty ve hře naznačil při 50 % úspěšnosti střleby z pole své možnosti.

Nešťastná porážka Opavy

Opava se i bez lídra Šiřiny a dalšího rozehrávače Kouřila statečně držela a dokonce sahala po druhém triumfu v LM. Ještě ve 34. minutě vedla po otočce 67-61, ale pak přišla nesportovní chyba Dragouna, která pomohla Švýcarům dostat se zpět. Hosté si mohutně pomáhali na doskoku (37-52), především číslo 20 v kolonce útočných svědčí o mnohém. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby už bylo vyrovnáno 69-69 a Fribourg zlobil dál. Za další dvě minuty hosté dokonce vedli už 70-77, ale Opava se nevzdala. Po dvou laciných ztrátách Fribourgu se dotáhla na 76-77 a 16 sekund před koncem měla míč. 25-bodový lídr domácích Klečka však tentokrát svou těžkou střelu z odskoku minul a přestože si svou střelu ještě stihl doskočit a znovu vystřelit, projektil cíl bohužel nenašel. Slezané tak prohráli v Lize mistrů poosmé, ovšem i bez hlavních rozehrávačů tentokrát zanechali dobrý dojem. Pozitivní stránkou pro kouče Czudka je jistě velmi dobrý výkon mladého playmakera Lukáše Bukovjana, který za 19 minut na palubovce nastřádala 5 bodů a 4 asistence, ale hlavně dokázal mít na svém kontě 20 plusových bodů, což svědčí kromě aktivity v útoku i o jeho výborné obraně.

P. S. Podívejte se na skvělou „streetballovou“ fintu Radima Klečky v čase 0:20!