Španělsko – Česko 1:1. Nymburk vyloupil Madrid! | Probasket.cz

Španělsko – Česko 1:1. Nymburk vyloupil Madrid!

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔15.11.2018

Opavě se sice Tenerife překvapit nepovedlo, avšak úřadující mistr NBL díky výborné obraně a vysokému nasazení dokázal přehrát Fuenlabradu 71-72, když v zápase ani jednou neprohrával. 20 body se blýskli Hruban s Wrightem.

Nymburku hrál v prvním poločase do karet i fakt, že domácí neproměňovali i ty nejvyloženější pozice a pálili z pole s (ne)úspěšností 29 %. To však nikterak nesnižuje výtečnou obranu mistra. Hosty nakopnul dobrý úvod trojice Benda – Bohačík – Hruban a od vedení 5-10 se odrazili k soustavnému navyšování náskoku. To se už rozehříval i Bracey Wright, jehož 12 bodů v první půli spolu s výborným útočným doskokem pomohlo k poločasovému výsledku 23-38. Ještě po třech periodách to bylo o 15, pak ale začala velká stíhací jízda Fuenlabrady, jíž vedl v závěrečné čtvrtině Slovinec Rupnik. Dvěma trojkami navnadil spoluhráče, kteří začali lépe bránit a hlavně v útoku stahovat manko.

Ve 35. minutě už Španělé byli na dostřel (56-59), ale v pravou chvíli se z dálky trefil Vojtěch Hruban. Nymburk byl stále o krok vpředu, ale nejvíce jej zlobil Garcia, jehož tři těžké trojky vrátily domácí těsně před brány vítězství (71-72). V nervózní koncovce měl 9 sekund před koncem na ruce vítěznou střelu z dálky Cruz, ale naštěstí netrefil a Gonzalesovi byl poté odpískán nesportovní faul. Wright sice sekundu před koncem své šestky neproměnil, ale i tak už Nymburk možná klíčové vítězství v letošní LM ubránil. Příštím soupeřem mistra bude 20.11. od 18:30 na Královce Brose Baskets Bamberg, který aktuálně s bilancí 3-3 okupuje čtvrtou příčku skupiny C.

„Zápas jsme začali dobře a bránili jsme přesně, jak jsme si řekli. Měli jsme pod kontrolou hlavní opory a střelce domácích a celá první půlka byla o obraně. A i když jsme pak čekali změnu „momenta“ utkání, pořád jsme mohli odvést lepší práci v tom, abychom jejich nápor ve čtvrté čtvrtině zastavili. Tohle vítězství jsme strašně potřebovali a já jsem za něj rád. V zápase byla skvělá atmosféra, je obrovským faktorem ve hře domácích a o to je náš úspěch větší. V závěru nám také pomohlo vyfaulování Rupnika,“ shrnul kouč Nymburka Oren Amiel.

Montakit Fuenlabrada – ČEZ Basketball Nymburk 71:82 (12:20, 11:18, 19:19, 29:15)

Body: Garcia 15, Rupnik 12, Cruz 8, Popovič 8 (5 asistencí), Llorca 7 (7 doskoků), Nogueira 5, Eyenga 4, Gonzalez 4, O´Leary 4, Clark 3, Bellas 1 – Hruban 20, Wright 20 (7 doskoků), Benda 9 (7 doskoků), Lawrence 7, Peterka 6, Bohačík 6, Davis 5
Doskoky: 37 – 44
Dvojky: 14/32 – 20/43
Trojky: 11/33 – 4/23
TH: 10/14 – 20/26
Asistence: 17 – 14
Ztráty: 13 – 12
Fauly: 21 – 22