eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Obětavý výkon Lvů na vítězství nestačil | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Obětavý výkon Lvů na vítězství nestačil

📁 Archiv, Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔30.11.2018
Obětavý výkon Lvů na vítězství nestačil

V souboji o první místo ve skupině K kvalifikace na MS 2019 prohráli čeští reprezentanti po statečném výkonu s favorizovanou Francií. Češi, kteří měli účast v Číně jistou před dnešním zápasem, byli fyzicky silnějšímu soupeři důstojným soupeřem téměř celý zápas. Francouzi výhrou potvrdili postup a stejně jako naši hráči mohou myslet na MS.

Francie hned v úvodu dala najevo sílu. Po vyhraném úvodním rozskoku po dvou vteřinách M’Baye smečí otevřel účet zápasu a když pak přidal spolu s Konatem první trojky, zdálo se, že galský kohout bude vesele kokrhat. Ve 4. minutě Šiřina s Hrubanem oplatili stejnou mincí a vedli jsme 12:10. Francouzi ale byli i nadále při chuti a když Lvům v závěru první čtvrtiny zadrhla střelba (čtyři minuty nedali koš!), narostl soupeřův náskok na sedm bodů. Na začátku druhé čtvrtiny zlepšili čeští hráči obranu a vrátila se přesnost střelby, Francouzský náskok se rychle ztenčil a v 16. minutě jsme po Hrubanově koši vedli 33:31. Jenže pak se opakovala slabá chvilka z úvodní části utkání a hosté v 19. minutě vedli 33:39. Nováčci v „ligovém výběru KNBL“ Puršl se Šafarčíkem se ale postarali o to, že do druhé půlky utkání jsme šli se ztrátou dvou bodů. První dvacetiminutovka přinesla oboustranně výborný basketbal, který spokojeně kvitovala solidně zaplněná pardubická aréna (v hledišti bylo 5371 diváků).  Po přestávce se dvě a čtvrt minuty čekalo na první koš. Ten přišel po trestných hodech Hrubana ve 23. minutě a když vzápětí trojkoval Šiřina, nadšení diváci kroutili hlavami nad výkony českých hráčů. O minutu později dal Bohačík další trojku a vedli jsme 45:41. Francouzský tým si uvědomil, že by mohlo být zle a přitáhl v obraně, ale naši bojovali. Ve 25. minutě musel pro zranění ze hřiště vynikající Hruban (lehčí výron) a to částečně otupilo ostří naší hry. Soupeř toho využil a do čtvrtého dějství dramatického představení si neslo minimální vedení. Drama pokračovalo a když se do hry vrátil Hruban, šli naši reprezentanti znovu do vedení. Ve 32. minutě jsme měli nejvyšší náskok v utkání (59:54) a přestože Francouzi makali na doraz, zdálo se, že máme našlápnuto k úspěchu. Ve 34. minutě jsme vedli po Pumprlově trojce 62:58 a čtyřiapůlminuty před koncem trojka Palyzy odrazila francouzský atak a bylo to 65:61. Jak se později ukázalo, byla to poslední úspěšná střela našeho týmu. Zkušenější soupeř ze sebe vyždímal maximum, tvrdou obranou donutil naše hráče k chybám, které nekompromisně trestal. Naši prohráli koncovku 0:18 a tím i celý zápas rozdílem, který neodpovídá reálně jeho průběhu. I  přes porážku zaslouží naši reprezentanti uznání. Řada hráčů se potýká s drobnými zdravotními potížemi a trenéři doufají, že sobotní cesta do Ruska situaci nezhorší. Utkání ukázalo jednu věc: mají-li hráči z naší ligy možnost konfrontace v evropských pohárech se silnými soupeři, je to ku prospěchu nejen jich samotných, ale i celého českého basketbalu.

Česká republika – Francie 65:79 (19:26, 37:39, 51:52)

Body: Hruban 20, Šiřina 11, Bohačík 8, Peterka 7, Kříž, Palyza po 6, Pumprla, Puršl, Šafarčík po 2, Kohout, Půlpán, Vyoral 0 – M’Baye 18, Lacombe 15, Bouteille 13, Lessort 9, Julien 5, Albicy, Camara, Howard, Koffi po 4, Konate 3, Ouattara, Rousselle 0

Doskoky: 34 – 38

TH: 4/2 – 20/15

Trojky: 11 – 8

Asistence: 21 – 28

Ztráty: 16 – 11

Zisky: 5 – 11

Fauly: 19 – 14

 

Foto: FIBA – Václav Mudra

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace