K vítěznému obratu chyběl na Královce kousek | Probasket.cz

K vítěznému obratu chyběl na Královce kousek

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔17.10.2018

Úřadující šampion Ligy mistrů vedl v poločase nad Nymburkem už 36-52 a kráčel za vítězstvím. Český šampion se ale nevzdal a Hruban s Bohačíkem nastartovali stíhací jízdu. V prodloužení ale rozhodl obhájce trofeje AEK Athény.

Řekové se opírali o perfektního trojkaře Larentzakise, jehož 7 z 8 trojek propadlo tvrdými obroučkami letenské haly. Po přestávce, kdy byl Nymburk zralý na ručník, se domácí chytili třemi trojkami v řadě (z nichž podobně jako v Dijonu dal dvě Hruban). Reprezentační křídlo přidalo posléze dalších šest bodů a i díky zlepšené obraně najednou AEK nevěděl, co má hrát. Na tabuli svítil stav 62-61 a Královka byla ve varu. Zkušený Litevec Mačiulis sice uzavřel účet třetí kvarty na 62-66, ale bodové dostihy pokračovaly.

Běžela poslední minuta čtvrté desetiminutovky, Nymburk znovu vymazal menší ztrátu a Bohačík skvělým step-backem poslal mistra do vedení 82-80. Záhy však Larentzakis vyrovnal z čáry trestného hodu a protože se neujala ani Hrubanova trojka, muselo se prodlužovat. V prvním nastavení mohl naopak rozhodnout hostující Griffin, jenže nestalo se, takže se šlo do prodloužení č. 2. V něm už Řekové prokázali přesnější mušku a byli mírně vpředu. Nymburku se (jako několikrát v zápase) vykroutilo z obroučky několik střel, přesto měl za stavu 93-94 poslední útok. Dobře bráněný rozehrávač Lawrence ale nájezd zleva nezakončil přesně a AEK uhájil nejtěsnější triumf. Nymburk zůstává i nadále ve skupině bez výhry. Nepomohlo mu ani rekordních 60 doskoků a 25 bodů Hrubana, resp. 23 Bohačíka.

ČEZ Basketball Nymburk – AEK Atény 93:94 pp (17:30, 19:22, 26:14, 20:16, 4:4, 7:8)

Body: Hruban 25 (9 doskoků), Bohačík 23 (8 doskoků), Peterka 15 (11 doskoků), Benda 7 (8 doskoků), Lawrence 7 (13 asistencí), Kříž 5 (8 doskoků), Pumprla 4, Smith 4, Wright 3 – Larentzakis 23, Mačiulis 21 (7 doskoků), Robertson 13 (6 doskoků), Sakota 11, Giannopoulos 10, Kavvadas 7, Hunter 5 (8 doskoků), Griffin 2 (8 doskoků), Rathan-Mayes 2 (11 asistencí)
Doskoky: 60 – 53
Dvojky: 20/58 – 21/53
Trojky: 13/30 – 13/33
TH: 14/21 – 13/25
Asistence: 21 – 22
Ztráty: 13 – 11
Fauly: 21 – 21