Fribourg dominoval na doskoku a uhájil palubovku | Probasket.cz

Fribourg dominoval na doskoku a uhájil palubovku

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔18.10.2018

Další překvapení se Lize mistrů nekonalo, Opava na půdě švýcarského týmu nezvládla doskakování (48-24) a podlehla 97-79. Hosty trápil zejména dlouhán Babacar Touré, autor 23 bodů a 16 doskoků. Opava jen zvýraznila černý týden českých mužstev v Lize mistrů, resp. FIBA Europe Cupu.

Slezané dokázali ve Švýcarsku zahrát tři vyrovnané čtvrtiny, ještě v poločase byl stav utkání 43-40 pro Fribourg, jenže Opavě se hrubě nepovedla třetí čtvrtina: Tu opanovali domácí jasným způsobem 34-18, přičemž o 17 bodů Fribourgu se postarala dvojice Touré – Williamson. Byl to právě Senegalec Touré, který si pod oběma koši dělal naprosto vše, co se mu zlíbilo. 23 bodů a 16 doskoků a navrch dva bloky jsou toho jasným důkazem. Opavě nebyla nic platná ani výtečná střelba za dva body, která činila 69 %. Hosté ani přes veškerou snahu nedokázali v poslední části stlačit manko pod 10 bodů, chyběla lepší produkce trojek (7/32).

Propastný rozdíl mezi oběma celky byl také na útočném doskoku (22-7) a velkou roli sehrál i fakt, že hlavní hvězda Opavy Jakub Šiřina zakončil zápas se 2 body (ale s 9 přihrávkami) a pouze jednou trefenou střelou z osmi pokusů. Nejlepším Čechem v utkání se tak s 21 body stal Radim Klečka, jenž ale všechny své body zaznamenal z dvojek (9/9) – trojku netrefil ani jednou z pěti možností. Jediným trojkařem tak zůstal Václav Bujnoch, jenž naopak potopil 4 z 8 a přidal 18 bodů a 7 doskoků. Příští kolo bude ve znamení příjezdu italských Benátek do Opavy, utkání začíná 24. října v 18:30.

Fribourg Olympic – BK Opava 97:79 (19:17, 24:23, 32:18, 22:21)

Body: Touré 23 (16 doskoků), Jurkovitz 18 (8 doskoků), Williamson 17 (8 doskoků), Timberlake 14, Mladjan 9, Roberson 9, Gravet 4, Steinmann 3 – Klečka 21, Bujnoch 18 (7 doskoků), Gniadek 14, Kvapil 8, Slavík 6, Švandrlík 4, Šiřina 2 (9 asistencí), Zbránek 3, Jurečka 2, Kouřil 1
Doskoky: 48 – 24
Dvojky: 32/59 – 20/29
Trojky: 4/12 – 7/32
TH: 21/27 – 18/20
Asistence: 19 – 17
Ztráty: 18 – 15