eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Proti Finům a Bulharům bez Tomáše Satoranského | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Proti Finům a Bulharům bez Tomáše Satoranského

📁 Archiv, Články, NBA, Reprezentace, Topstory 🕔21.6.2018
Proti Finům a Bulharům bez Tomáše Satoranského

Trenér Ronen Ginzburg se bude muset v nadcházejících utkáních kvalifikace o MS 2019 proti Finsku a Bulharsku obejít bez Tomáše Satoranského. Jeho rozehrávačské schopnosti a zkušenosti nabyté v Eurolize a NBA mohou Lvům v těchto zápasech chybět.

Trenér Ginzburg se Satoranským situaci několikrát probíral, byl za ním ve Washingtonu a hovořili spolu i po jeho návratu do České republiky koncem května. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že Tomáš má za sebou psychicky velmi těžké období u Wizards. Když to vypadalo, že svými výkony přesvědčil trenéra Brookse, ten před play-off přivedl na jeho post posilu a Satoranského nechával na lavičce. Možná i to je jeden z důvodů současného Tomášova rozhodnutí. Po třetí sezoně v NBA mu u Wizards končí kontrakt a sám se nikdy netajil tím, že by se v zámoří ještě několik sezon pohyboval a definitivně se v NBA prosadil.

Bylo to pro mě těžké rozhodování. Rozhodoval jsem se do až do poslední chvíle. Nakonec jsem k tomu měl pár svých důvodů. Jedním z nich je to, že příští rok mě čeká jedna z nejdůležitějších sezon v mojí kariéře v NBA. Naplánoval jsem si dost náročné  individuální  tréninky během července, srpna a části září. Dalším důvodem je formát kvalifikace, který je z mého pohledu dost nešťastně zvolený. Neumožní mi zúčastnit se více než jedné třetiny zápasů, takže tímto rozhodnutím přicházím prakticky v uvozovkách jen o dva zápasy. To na moje rozhodnutí mělo velký vliv,“ vysvětluje Satoranský a dodává: „nechci, aby to vyznělo jako klišé, protože to říká  většina sportovců, kteří nereprezentují. Já si myslím, že každý, kdo mě dobře zná, tak potvrdí, že reprezentace byla, je a bude pro mě v basketbale vším. Každé léto  jsem se tomu snažil věnovat maximum,  jak úsilí, tak času, ale z těch důvodů, které jsem uvedl, by to letos bylo jiné.“ I tak věří, že bez jeho přispění Lvi postoupí do další fáze kvalifikace.

 

Foto: NBA

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace