Ray řádil, Nymburk vykročil rázně za postupem | Probasket.cz

Ray řádil, Nymburk vykročil rázně za postupem

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔8.3.2018

Český mistr dokázal vyválčit na horké řecké půdě výhru o 10 bodů, což je velmi slibný náskok do odvety, která se hraje příští středu. Se 30 body zazářil Kendrick Ray, který navíc střílel s 65 % úspěšností.

Český mistr sice špatně začal, když po třech minutách prohrával 10-2, ale pak jeho vlajku pozvedl Alex Davis dvěma parádními bloky a posléze i osmi body a hosté se začali osmělovat. Na 12-10 snížil fantastickým nájezdem zakončeným nekompromisním dunkem pozdější nejlepší střelec utkání Kendrick Ray. Hosté zabrali v obraně a pro AEK najednou začalo být nepřekonatelným problémem skórovat v postupném útoku. Ve druhé polovině první části domácí bodovali pouze z trestných hodů a Nymburk si trpělivou hrou vytvořil vedení 14-21, jež ve druhé periodě dále navyšoval.

Perfektně hrál vedle Davise a Raye také rozehrávač Lawrence, jehož přehled o hře dával Středočechům klid na zakončení. První půli zakončil trojkou domácí Green, ale přestávka byla pro AEK za stavu 30-46 spíše vysvobozením. Do druhé půle sice v útoku nastoupil jakoby jiný řecký soubor (v poločase jen 28 % z pole), ale bodově nezahálel ani Nymburk a držel si dvouciferné vedení. Přestože hosty začal čím dál více trápit Harris s Punterem, kteří strhli domácí k mocnému finiši, Nymburk nakonec i díky přesné ruce Raye, který trefil několik těžkých střel, udržel dvouciferné vedení a do odvety si odváží náskok 98-88.

AEK Athény – ČEZ Basketball Nymburk 88:98 (14:21, 16:25, 27:23, 31:29)

Body: Harris 25 (6 doskoků a 6 asistencí), Punter 18, James 15, Green 14 (9 asistencí) – Ray 30 (6 doskoků a 6 asistencí), Davis 20 (7 doskoků), Lawrence 14 (8 asistencí), Bohačík 11, Benda 7 (9 doskoků), Hruban 7, Pumprla 6
Doskoky: 29 – 37
Trojky: 7/20 – 9/25
TH: 27/36 – 7/13
Asistence: 19 – 22
Ztráty: 8 – 12
Fauly: 19 – 27