Nymburk na vítězné vlně, oplatil Nanterre porážku | Probasket.cz

Nymburk na vítězné vlně, oplatil Nanterre porážku

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔14.12.2017

Český mistr zvítězil v Lize Mistrů potřetí za sebou a důrazně si řekl o postup do vyřazovacích bojů. Střelecky zářil kapitán Pavel Pumprla, autor 18 bodů.

Středočeši nastoupil proti týmu, který je v úvodu sezony porazil o 9 bodů bez bázně a hany. Už po necelých čtyřech minutách vedli 2-12, přičemž o osm bodů se postaral Petr Benda, jenž dal vzpomenout na skvělé vystoupení na palubovce Zielone Góry. Domácím se po celý zápas dařilo trefovat trojky (celkem 11/25 zpoza oblouku) a právě díky dalekonosným střelám bývalého německého reprezentanta Schaffartzika či Itala Invernizziho Nanterre snížilo na 14-20.

Francouzi si pomáhali trestnými hody, protože při střelbě z pole byli velmi nepřesní (např. 29 % oproti nymburským 64 % za dva body). Nymburk využíval i rychlých kontrů a rázem vedl 18-30, na což domácí kouč reagoval time outem. Po něm začal hosty zlobit Shuler, jenž zavelel k obratu na 33-32. Lawrence s Pumprlou ale přece jen potešili nymburské příznivce a v poločase svítil v hale La Defénce na ukazateli stav 42-45.

Po přestávce ale Nymburk vylepšil obranu a domácí najednou vůbec neměli prostor k zakončení. Zmohli se na odstřelování nymburského koše z dálky, což z těžkých pozic k úspěchu nevedlo. V útoku mistr Podporován Pumprlou, Rayem, či Berishou znovu zabral a hosté rázem vedli 47-57. Náskok to už byl podobně jako před týdnem v Polsku dostatečný, takže se zrodila nymburská výhra č. 5 v LM. Svěřenci trenéra Amiela byli lepší na doskoku (29-40) a také lépe stříleli z pole (46 % vs. 51 %). Nymburk i Nanterre mají nyní ve skupině D stejnou bilanci 5-3.

Nanterre 92 – ČEZ Basketball Nymburk 84:90 (14:23, 28:22, 15:22, 27:23)

Body: Shuler 26, Wilson 17, Schaffartzik 10 (5 asistencí) – Pumprla 19 (8 doskoků), Berisha 18, Ray 17, Benda 14 (7 doskoků), Lawrence 7 (6 doskoků a 7 asistencí), Bohačík 6, Kříž 5, Davis 2, Barač 2
Doskoky: 29 – 40
Trojky: 11/25 – 8/19
TH: 17/23 – 16/18
Asistence: 16 – 18
Ztráty: 12 – 12
Fauly: 19 – 21