eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Královský pohár 2017 ve Španělsku v číslech | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Královský pohár 2017 ve Španělsku v číslech

📁 ACB (Španělsko), Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔20.2.2017
Královský pohár 2017 ve Španělsku v číslech

Letošní ročník prestižního španělského poháru ve Vitorii přinesl hned několik rekordních zápisů do historie.

103 968… Přesně tolik diváků letos zhlédlo všech sedm zápasů. Jedná se o nový rekord. Stávající z roku 2013 činil 100 205 návštěvníků. Nutno dodat, že obou rekordů bylo dosaženo ve Vitorii, která je zkrátka městem basketbalu zaslíbeným.

15 465Rekordní počet diváků přitáhl na tribuny Fernando Buesa Areny semifinálový souboj Baskonie s Realem Madrid. Jen o 53 diváků méně pak zajímal druhý semifinálový souboj mezi Barcelonou a Valencií. Teprve počtvrté v historii dorazilo na zápas poháru přes patnáct tisíc diváků. V roce 2012 vidělo finálový souboj mezi Barcelonou a Realem 15 128 diváků, o rok později pak zhlédlo semifinálové klání mezi Barcou a Baskonií 15 085 diváků.

132… Uvedený počet bodů zaznamenali ve všech třech zápasech dohromady Sergio Llull s Anthonym Randolphem, kteří zároveň jako jediní ze všech aktérů letošního ročníku pokořili v každém utkání hranici 20 bodů.

97… Tolik bodů Realu Madrid ve finále je nejlepším výkonem vítězného týmu v poháru v éře ACB od roku 1984.

28… Letošní střelecké maximum v poháru předvedl ve finále v dresu Valencie Bojan Dubljevič.

26… Tolik asistencí nasbírali hráči Valencie ve čtvrtfinále proti Gran Canarii, čímž vyrovnali loňský rekord Realu ze zápasu proti Fuenlabradě. O polovinu všech asistencí se postarali Sam Van Rossom a Luke Sikma.

19… Ani nevídaný počet útočných doskoků hráčů Valencie ve finále proti Realu nakonec na vítězství nestačilo.

5… Přesně tolik hráčů dosáhlo alespoň v jednom ze sedmi zápasů na double double.

4, 3, 2… Takový byl příspěvek jediného zástupce českého basketbalu v poháru Davida Jelínka v počtu bodů, asistencí a doskoků ve čtvrtfinále proti Realu.

Foto: Facebook

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace