CSKA zvládl i třetí zápas, Nymburk ve VTB končí | Probasket.cz

CSKA zvládl i třetí zápas, Nymburk ve VTB končí

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔5.5.2016

Českému týmu nestačilo ani 16 trojek, CSKA kraloval jak na doskoku, tak ve střelbě za dva body.

Pavel Korobkov ovládl třetí duel čtvrtfinálové série mezi Nymburkem a CSKA Moskva. Holohlavý pivot sice strávil na palubovce jen necelých 18 minut, přesto stihl Nymburku „škodit“ 24 body a 6 doskoky. Korobkov přišel na hřiště na začátku osmé minuty zápasu, to když Jagodič zvyšoval šestkami na 22-18 pro Nymburk. Domácí měli znovu výborný úvod zápasu, jenže to byl právě Korobkov s Teodosičem a Kurbanovem, kteří otočili na 28-22 po deseti minutách hry. A na začátku druhé desetiminutovky ruský tým dokonale ovládl střetnutí, když dokončil šňůru 21-0, jíž započal ještě v závěru první periody. Na domácích bylo sympatické, že zápas před slušně zaplněnou halou nezabalili, jakkoli ve 25. minutě prohrávali už 41-67.

Dixon s Randlem spustili trojkopalbu a během necelých čtyř minut ztráceli domácí už jen 13 bodů. CSKA je však zkušený tým a svůj triumf (87-102) si pohlídal. Nejlepším střelcem domácího mužstva se stal Chasson Randle s 20 body. Pouť Nymburka v sezoně 2015/2016 VTB ligy končí, vedení soutěže vyhlásilo nejlepším českým hráčem ligy Vojtěcha Hrubana. Reprezentační křídelník průměrně doručoval 9,4 bodů, 2,8 doskoků a 1,6 asistence. „Je to pro mě velká pocta. Je to už podruhé, co jsem dostal toto ocenění, ale je to pro mě stejně důležité, jakoby to bylo poprvé. Nymburk měl výbornou sezonu,“ prohlásil český hráč pro web VTB ligy.

ČEZ Basketball Nymburk – CSKA Moskva 87:102 (22:30, 16:27, 24:21, 25:24)

Body: Randle 20, Dixon 19 (5 asistencí), Hruban 13, M. Peterka 11 – Korobkov 24 (6 doskoků), Vorončevič 12 (8 doskoků), Higgins 12, Kurbanov 11, De Colo 11 (5 asistencí)

Doskoky: 26 – 37

Trojky: 16/24 – 11/26

TH: 15/15 – 19/23

Asistence: 22 – 34

Ztráty: 21 – 11

Fauly: 19 – 20