Překvapení se nekonalo, Chimki utrojkovalo Nymburk | Probasket.cz

Překvapení se nekonalo, Chimki utrojkovalo Nymburk

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔18.4.2016

V předposledním utkání základní části VTB ligy podlehl Nymburk doma Chimki Moskva 90-94, když si Rusové pomohli 16 trojkami.

Chimki zachránilo duo Alexej ŠvedTyrese Rice, které se dohromady poskládalo na 56 bodů. Ruský tým tak může dál pomýšlet teoreticky na třetí místo ve VTB lize, Nymburk se za týden střetne v souboji „na férovku“ s Nižným Novgorodem. Obě mužstva mají nyní shodnou bilanci 16-13 a půjde o to, kde se vyhne suverénnímu CSKA Moskva v prvním kole play off. Nedělní zápas s Chimki se dlouho vyvíjel pro Nymburk dobře a to zejména ve druhé čtvrtině, jíž český mistr ovládl poměrem 27-13. Řádil v ní Vojtěch Hruban, který nastřílel 13 bodů a nakopl tak domácí k poločasovému vedení 51-38.

Na začátku čtvrté minuty třetí čtvrtiny po pěti bodech Sant-Roose v řadě vedl Nymburk už 58-42 a zdálo se, že jde do trháku. V pravou chvíli pro Chimki se ale probudil Rice, jenž spolu se Švedem a Boonem otočili na 66-68 pro hosty. Ofenzivní part, v němž se obě mužstva celkem šestnáctkrát vystřídala ve vedení, pokračoval i poslední desetiminutovce a byl to Nymburk, který šňůrou 8-0 otočil na 74-68. Hosté však spustili kanonádu, v níž potopili sedm trojek za osm minut a nakonec díky převaze zpoza oblouku porazili Nymburk na jeho palubovce 90-94.

ČEZ Basketball Nymburk – Chimki Moskva 90:94 (24:25, 27:13, 15:30, 24:26)

Body: Hruban 18, Sant-Roos 13 (7 doskoků), Vaughn 13 (6 doskoků), Dixon 12 (10 asistencí) – Rice 31 (8 asistencí), Šved 25 (10 asistencí), Koponen 10, Boone 9 (6 doskoků)

Doskoky: 35 – 40

Trojky: 7/24 – 16/30

TH: 15/21 – 14/26

Asistence: 25 – 26

Ztráty: 7 – 14

Fauly: 24 – 23