Jistota play off se nekoná, Nymburk potupen Saratovem | Probasket.cz

Jistota play off se nekoná, Nymburk potupen Saratovem

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔21.3.2016

Nymburk ani jednou v zápase nevedl a zaslouženě prohrál 73-92.

V tomto kole VTB ligy si čeští šampioni mohli definitivně zajistit postup do vyřazovacích bojů, leč od počátku bylo pro Nymburk všechno špatně. Domácí se zcela nesmyslně pustili do střeleckých dostihů s útočně velmi laděným týmem a domácí příznivci se nestačili divit, co se v první čtvrtině na palubovce odehrávalo. Hráči ruského výběru byli všude dříve, půjčovali si míč a s betonovou jistotou proměňovali otevřené střely. Na konci deváté minuty zápasu zvyšoval ex-prostějovský Travis Peterson krásným alley oopem na 25-12. A pro domácí bylo ještě hůře. Saratov má ve svém středu spoustu ultrarychlých hráčů a ti dali v prvním poločase 10 bodů z rychlého protiútoku. V poločase bylo rozhodnuto, Nymburk prohrával 31-55.

Svěřenci kouče Ginzburga často hráli příliš individualisticky a hlavně nebyli schopni téměř nic ubránit. V útoku se sice několikrát blýskli povedenými akcemi (Randle, Sant-Roos či Welsch), ale stačilo to pouze na zkorigování skóre. Mizérii Nymburka v tomto zápase dobře dokumentuje akce z páté minuty třetí části, kdy se nejprve prosadil po dravém průniku kapitán Welsch, aby se hned nato nestačil vrátit a Peterson měl nikým neatakován tři vteřiny čas na trojce, aby přesně zamířil a skóroval. Nejlepším střelcem zápasu se stal hostující rozehrávač Stoll (17 bodů), za domácí se bodově nejvíc dařilo Randlovi (15). Nymburk se v tabulce VTB ligy momentálně nachází na osmé příčce, k jistotě play off potřebuje stále ještě jednou zvítězit. Podařit se mu to může v pátek na paluboce finských Bisons Loimaa.

ČEZ Basketball Nymburk – Avtodor Saratov 73:92 (14:27, 17:28, 23:26, 19:11)

Body: Randle 15, Sant-Roos 13 (9 doskoků), Welsch 12, Jagodič-Kuridža 9, Hruban 9 – Stoll 17 (8 asistencí), Peterson 16 (7 doskoků), Chappel 15 (10 doskoků), Williams 15

Doskoky: 36 – 40

Trojky: 5/23 – 6/19

TH: 18/29 – 14/19

Asistence: 19 – 23

Ztráty: 16 – 12

Fauly: 22 – 25