Tomáš Satoranský kraloval, Valencii ale nezlomil | Probasket.cz

Tomáš Satoranský kraloval, Valencii ale nezlomil

📁 ACB (Španělsko), Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔25.1.2016

Bílý balet doma těsně porazil Malagu a to díky lépe sehrané koncovce. Čtyři minuty před koncem panoval nerozhodný stav, pak ale dal trojku Rodríguez a Reyes z trestných hodů zvýšil na rozdíl pěti bodů. Naději pro hosty vykřesal trojkou v poslední minutě Nedovič, vzápětí ji ovšem uťal uzdravený Llull, který pohotově dopíchl nepřesnou střelu Carrolla a po faulu proměnil i trestný hod.

Heroický výkon hráčů Fuenlabrady v závěru zápasu v Zaragoze byl odměněn devátou výhrou v sezóně. Tři minuty před koncem prohrávali o sedm bodů, dokázali ale ubránit domácí dlouhány a půl minuty před koncem završil jejich úsilí vítěznou trojkou veterán Popovič. Fuenlabrada tím pádem postupuje do Královského poháru. Do něj nakoukne počtvrté, potřetí proti Realu Madrid. V roce 1999 mu podlehla 89:69, o třináct let později 75:66. Jak si povede tentokrát se dozvíme 19. února večer.

Situace předposledních Estudiantes se dále zhoršuje. Doma proti Gran Canarii odehrál tým z Madridu velmi dobrý první poločas, po změně stran ovšem dominovali na hřišti pouze hosté. Z dálky se trefoval Američan Seeley a dlouhán Aguilar, pod košem tvrdil muziku obrovitý Omič, který předvedl i několik pěkných akcí v obraně. Domácí prapor držel jen Argentinec Laprovittola, zatímco zkušení Martín, Salgado nebo Rey znovu pohořeli.

To poslední San Sebastian měl doma vítězství nad Badalonou nadosah. Veterán Llompart nejprve proměnil oba trestné hody a minutu před koncem vyrovnal trojkou na 70:70. Hosté po oddechovém čase nedali, Suton jim útočným doskokem dal ale ještě jednu šanci. Tou nepohrdl do té doby trápící se tahoun Brandon Paul, který přesnou trojkou zařídil svému týmu cenné vítězství. Badalona totiž z posledních deseti zápasů vyhrála teprve podruhé.