Nymburk odjel z Moskvy znovu s přídělem | Probasket.cz

Nymburk odjel z Moskvy znovu s přídělem

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔3.1.2016

Konfrontace českého šampiona a moskevských celků v letošní sezoně VTB ligy znamená zatím vždy solidní příděl pro Středočechy.

Nymburku se v letošní sezoně v zápasech v Moskvě extrémně nedaří. Po porážce od CSKA Moskva o 51 bodů dnes prohrál s rivalem bývalého armádního klubu dokonce o 52 bodů. Český mistr dokázal s Chimki držet krok pouze v první čtvrtině, kterou prohrál 23-20. Za dalších třicet minut však ruský klub nastřílel celkem 100 bodů, což lze shrnout jedinou větou. Obrana Nymburka si nejspíš vzala náhradní volno. Už v poločase vedli domácí zejména díky Zoranu Dragičovi a Petteri Koponenovi 60-29. Trenér Kurtinaitis mohl tento zápas pojmout jako dobrý střelecký trénink před náročným euroligovým programem. Šanci ukázat se dostali náhradníci a ti se jí chopili beze zbytku. Demoralizovaný Nymburk porazili 123-71. Nejlepším střelcem utkání se stal s 24 body rozehrávač Petteri Koponen, za hosty kontroval Vojtěch Hruban se 17 body. Dalším utkáním Nymburku ve VTB lize bude v neděli 10. ledna od 18:00 domácí souboj s Nižným Novgorodem.

Chimki Moskva – ČEZ Basketball Nymburk 123:71 (23:20, 37:9, 31:24, 32:18)

Body: Koponen 24, Z. Dragič 19, Sokolov 17, Šved 16, Augustine 12 – Hruban 17, Dixon 15, De Zeeuw 11, Sant-Roos 8, Vaughn 6

Doskoky: 48 – 33

Trojky: 12/26 – 6/23

Šestky: 13/22 – 11/13

Asistence: 30 – 12

Ztráty: 7 – 16

Fauly: 20 – 18