eFotbal premiership golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vítězná premiéra Ježdíkova výběru | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Vítězná premiéra Ježdíkova výběru

📁 Reprezentace 🕔8.8.2008
Vítězná premiéra Ježdíkova výběru

Please enter banners and links.

 Čeští reprezentanti nezaváhali v prvním přípravném utkání, hraném v Chomutově, proti rezervě Německa a staronový kouč Michal Ježdík se mohl těšit z první výhry.

 

Čeští reprezentanti nezaváhali v prvním přípravném utkání, hraném v Chomutově, proti rezervě Německa a staronový kouč Michal Ježdík se mohl těšit z první výhry.

 

Česká republika – Německo 80:70 (16:17, 40:32, 67:51, 80:70)

Největší hvězdy Německa v čele s Dirkem Nowitzki se připravují na vstup do turnaje proti Angole, a proto do Chomutova zavítal mladý výběr, který bude příští rok startovat na letní univerziádě. Naopak český výběr má úplně jiné starosti, po nabírání fyzičky v Rokytnici, na ně čekala zápasová zátěž před blížící se dodatečnou kvalifikací na evropský šampionát v Polsku.

Michal Ježdík od začátku poslal na palubovku Vrubla, Welsche, Sokolovskýho, Nečase a Bendu. Úvod utkání překvapivě patřil německému výběru, jenž se rychle ujal vedení 6:0, neboť domácí celek dostal míč do koše až na šestý pokus, úspěšným střelcem byl nymburský Radek Nečas. Zlepšená koncovka znamenala v páté minutě zásluhou Petra Bendy první vedení 8:6. I když český výběr prohrál první čtvrtinu, tak do kabin odcházel s osmibodovým vedením. Utekly pouhé 3 minuty ze třetí čtvrtiny a náskok Ježdíkova týmu se navýšil na rozdíl 15 bodů zásluhou přesných střel z perimetru Welsche se Sokolovským a úspěšných šestek Radka Nečase. Závěr 3/4 zakončil smečí Lukáš Kotas, čímž stanovil skóre 67:51. V polovině závěrečného dějiství se přiblížili Němci na rozdíl 9 bodů, když dokázali snížit až osmnáctibodový náskok. Utkání nakonec skončilo 80:70, když se pod výhru výrazně podepsalo trio Benda, Welsch a Starosta, kteří zaznamenali po 12 bodech. Na německé straně zazářil spoluhráč Pavla Englického z holandského Groningenu, Guido Gründheid s jednadvaceti body nejlepší střelec celého utkání. V českém dresu si odbyl úspěšnou premiéru Jiří Hubálek, jehož čeká v říjnu týdenní kemp s hvězdami Phoenixu Suns. Do paměti diváků se zapsal, hráč univerzity Iowa, pohledným alley-hoopem a parádním blokem proti nájezdu německého protivníka. Lehké zranění lýtka nepustilo do hry Jardu Prášila a Jakuba Houšku natažené tříslo. Utkání také zmeškal Standa Votroubek a navíc si Tomáš Tóth narazil bolestivě kyčel v průběhu utkání.

Doufejme, že se partě kolem největší hvězdy Jirky Welsche budou vyhýbat zranění a zajistí si účast na evropském šampionátu v příštím roce.
 

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace