Slovenky po pokazenom závere podlahli Maďarkám | Probasket.cz

Slovenky po pokazenom závere podlahli Maďarkám

📁 Reprezentace 🕔30.8.2008

Dôležitý zápas, ktorý bol súčasťou kvalifikácie na majstrovstvá Európy. Slovenky na koniec dobre rozohranú partiu prehrali.

Oba tímy mali po dve výhry a dve prehry. Naše po nešťastnej prehre s Chorvátskom si chceli spraviť chuť. Doma Maďarky porazili o devätnásť bodov a k našim južným susedom išli s jasným cieľom vyhrať. Prípadná prehra by znamenala veľké komplikácie.

Úvod zápasu bol veľmi vyrovnaný. Po polčase sme viedli len o jediný bod 40:39. Tretia tretina sa nám, ale veľmi podarila. Vypracovali sme si aj štrnásť bodový náskok. Maďarsko, ale znížilo a po tretej časti sme, ale i tak viedli o deväť bodov. Všetko sme mali dobre rozohrané a mali sme nakročené za treťou výhrou. Počas poslednej štvrtine sme si držali už len náskok, ktorý sa pohyboval okolo štyroch, piatich bodov. Maďarsko sa priblížilo dokonca aj na dva body. No dokázali sme sa opäť odtrhnúť a 1:41 pred koncom sme vyhrávali o šesť bodov. Maďarky, ale predviedli skvelý záver a vyrovnali na 72:72 to sa im podarilo štrnásť sekúnd pred koncom. Loptu si zobrala naša najskúsenejšia hráčka Žirková, ale nedokázala sa dostať ku strele a tak sa šlo do predĺženia. V tom mali Maďarky psychologickú výhodu, ktorú využili. Táto prehra nás môže veľmi mrzieť. A naše šance na postup sa výrazne znížili.

Maďarsko – Slovensko 72:72, 85:76 po prodloužení