Sokoli doletěli pro třetí výhru | Probasket.cz

Sokoli doletěli pro třetí výhru

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔24.1.2019

Basketbalisté Královských sokolů přeskákali Ostravu 47-30 a díky povedenému výkonu ve druhé a třetí desetiminutovkce porazili soupeře 88-75. Pod třetí triumf sezony se podepsalo trio Lošonský – Sedmák – Marquart.

Tři zmínění hráči se dohromady složili na 67 bodů, přičemž lídr Lošonský zvládl i double-double za 25 bodů a 11 doskoků. Ostrava bez Boggse a znovu i Bohačíka začala nebojácně a díky Stojačičovi s Bažantem vedla po první čtvrtině 16-24. Domácí pak utěsnili mezírky v obraně a trpělivou hrou a výtečnému útočnému doskakování se po Sedmákově trojce v polovině druhé periody dotáhli na 31-32. A na Třebši bylo ještě veseleji, neboť dlouhán Lošonský deseti body prakticky sám zajistil poločasový stav 43-36. O osudu utkání rozhodla třetí část, v níž hrály prim trojky a tou čtvrtou – z rukou Charlese Marquarta (celkem v zápase z dálky 4/8) si sokoli zajistili vedení 66-51 a to už nepustili. Na předposlední Kolín nyní ztrácejí dva triumfy, na desátou Ostravu (a příčku zajišťující předkolo play off) pak tři. Hosté se spoléhali na dvojici Srbů Stojačiče (23 bodů) se Staojevičem (16 bodů), ale na s velkou energií hrající Východočechy tentokrát neměli.

Kingspan Královští sokoli – NH Ostrava 88:75 (16:24, 27:12, 23:15, 22:24)

Body: Lošonský 25 (11 doskoků), Sedmák 22 (7 doskoků), Marquart 20, Stamenkovič 8 (9 asistencí), Canda (7 asistencí), Andres 2, Kolář 1 – Stojačič 23, Stanojevič 16, Bažant 13 (7 doskoků), Alleyn 9 (6 doskoků), Zaharijevič 6, Choleva 4, koloničný 2, Svoboda 2
Doskoky: 47 – 30
Dvojky: 22/44 – 22/41
Trojky: 8/23 – 6/23
TH: 20/29 – 13/17
Asistence: 22 – 10
Ztráty: 15 – 14