Naděje na postup do play off pohasla | Probasket.cz

Naděje na postup do play off pohasla

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔16.1.2019

Hrozivá poslední desetiminutovka, v níž Nymburk nedokázal 9 minut vsítit koš z pole, jej stála možnost postoupit do play off Ligy mistrů. Belgičany podržela lepší střelba za dva body a konzistentní výkon zejména ve druhé půli.

Mistr má porážce o 13 bodů i horší vzájemné dvojutkání s Antwerpami. Soupeř má o tři výhry více a a na posledním postupovém místě má vzhledem ke třem zbývajícím kolům pohodlný náskok. Středočeši prohospodařili nadějné vedení 50-59 v polovině třetí čtvrtiny a od té doby se trápili v útoku. Do konce utkání zaznamenali pouhých 13 bodů za 15 minut, přičemž trefili jen tři střely z pole. Domácí Sanders naopak zavelel ke zteči a Belgičané pomalu ukrajovali z manka a čtyři a půl minuty před koncem poslední desetiminutovky už vedli 69-67. Nymburská impotence jim dovolila odskočit i na 76-69, což dvě minuty před koncem znamenalo faktické KO. V hostujícím dresu se znovu nedařilo Hrubanovi (jen 4 body a 2/7 z pole), nejlepším střelcem se stal Bohačík s 18 body. Domácí trenér si vedle dobré obrany mohl naopak pochvalovat hned pět střelců nad 13 bodů.

Telenet Antwerp Giants – ČEZ Basketball Nymburk 85:72 (29:27, 15:20, 15:18, 26:7)

Body: Bako 15 (6 doskoků), Kalinoski 15, Sanders 14, Lee 13 (8 asistencí), Tate 13 (7 doskoků), Dudzinski 5 (6 doskoků), Donkor 5, Schoepen 3 (6 doskoků), Vanwijn 2 – Bohačík 18, Lawrence 12, Cosey 8, Myers 8 (9 doskoků), Peterka 7, Davis 4, Hruban 4, Wright 4, Pumprla 3, Vyoral 2
Doskoky: 37 – 36
Dvojky: 19/34 – 16/39
Trojky: 10/29 – 9/21
TH: 17/22 – 13/19
Asistence: 18 – 10
Ztráty: 11 – 16
Fauly: 18 – 23