Nymburk nabírá vodu. Za týden duel o všechno! | Probasket.cz

Nymburk nabírá vodu. Za týden duel o všechno!

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔25.10.2018

Ani napotřetí se nepovedlo českým šampionům v Lize mistrů uspět a jejich plán na postup ze základní skupiny získává značné trhliny. Příští týden musí svěřenci kouče Amiela porazit doma nevyzpytatelné Anwerpy, prozatím spadli na dno skupiny C.

V ofenzivním zápase v Litvě sice český šampion výborně začal a v poslední minutě první čtvrtiny díky trojce Peterky a dvěma dvoubodovým košům Smithe vedl 24-29 a v poločase posléze 41-46, jenže po přestávce přišla smršť domácích. Nezastavitelný byl zejména Šaulius Kulvietis, jenž 10 body pomohl spolu s veteránem Jasaitisem otočit zápas na stranu domácích. Těm skvěle vycházela střelba, dvoubodová úspěšnost atakovala 70 %, zpoza oblouku to pak bylo 52 %. A Nymburk na to neměl protizbraň, zvláště, když jeho obrana byla velmi prostupná. Nejlepším střelcem hostů se stal s 21 body Eugene Lawrence, za domácí kontroval se staným počtem bodů Simas Jasaitis, jenž mimo jiné trefil všech pět střel z dálky.

„Nepředvedli jsme skvělý útok, ale venku taková čísla můžu vzít. V obraně to ovšem byl průšvih. Nebyli jsme v ní konkurenceschopní a s takovou obranou nemůžeme uspět. Nechat domácím takovou úspěšnost, to je absurdní. Musíme se na obranu zaměřit a i na to máme, ale je třeba si na to nastavit hlavu,“ zdůraznil kouč mistra Oren Amiel.

„První a hlavně třetí čtvrtina byly z naší strany špatné. Domácí ale hráli skvělý zápas, měli silný začátek druhé půlky a bylo vidět, že chtějí vyhrát víc. Každou naši chybu v obraně potrestali. A zatímco v první půlce jsme neměli ztráty, pak už jich bylo moc a na této úrovni s tím nemůžete vyhrát, zvlášť ne venku,“ řekl rozehrávač Nymburka Eugene Lawrence.

Lietkabelis Paněževys – ČEZ Basketball Nymburk 97:86 (24:29, 17:17, 31:19, 25:21)

Body: Jasaitis 21, Morrison 18 (9 doskoků), Kulvietis 14 (5 asistencí), Wilson 14 (8 asistencí), Valinkas 13 (5 asistencí), Mavra 8, Lipkevičius 4, Pilepič 3, Kupsas 2 – Lawrence 21, Hruban 15, Wright 13, Bohačík 10, Smith 8, Peterka 6, Benda 5, Kříž 4, Pumprla 4
Doskoky: 31 – 32
Dvojky: 26/38 – 23/46
Trojky: 12/23 – 8/23
TH: 9/12 – 16/20
Asistence: 26 – 12
Ztráty: 16 – 11
Fauly: 21 – 17