Hluché pasáže stály Nymburk výhru v Dijonu | Probasket.cz

Hluché pasáže stály Nymburk výhru v Dijonu

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔10.10.2018

Oslabený český mistr srdnatě bojoval, ale výborná obrana domácích v kombinaci s přesnou rukou rozehrávače Holstona, který zaznamenal 10 ze svých 16 bodů právě v závěrečných pěti minutách. Nováček Ligy mistrů Dijon se tak raduje z triumfu 74-63.

Nymburk přiletěl do Francie bez opor Lawrence s Davisem a chyběl rovněž i nový střelec Bracey Wright. Není tedy divu, že de facto v 8 lidech nymburská lavička prohrála s tou domácí 40-23, což byl jeden z hlavních faktorů, jenž rozhodl vyrovnané střetnutí. Svěřenci trenéra Amiela odehráli výborných 15 minut na začátku, po Bohačíkově trojce dokonce vedli 27-31, jenže Dijon pak začal ještě lépe bránit a ofenziva hostů si vzala až do poločasu pět minut náhradního volna. Za tu dobu sice Francouzi nijak nezářili, jenže stačili otočit na 35-31. Po přestávce zavelel k obratu nejlepší nymburský střelec Hruban (22 bodů), jehož tři přesné trojky znamenaly mírné vedení Středočechů, které si hlídali až do 34. minuty.

Od stavu 54-59 si totiž Nymburk znovu nevěděl rady s domácí obranou a Emegano s Julienem otočili na 60-59. Trojka druhého jmenovaného byla navíc z hodně velké dálky. To Dijon nakoplo a probudil se i rozehrávač David Holston, jenž 10 body za tři minuty stanovil, že výhra zůstane doma. Malý Američan se prosazoval zejména po driblingu a step-backu a tato situace se u rychlých hráčů s nízkým těžištěm brání špatně. V útoku se tentokrát nedařilo veteránu Petru Bendovi, který minul všech šest střel z pole, kromě vynikajícího Hrubana naopak přispěl 15 body Martin Peterka. Dijon se opíral o už zmíněného Holstona (16 bodů a 5 asistencí), 14 bodů a 8 doskoků přidal francouzský centr Chassang.

JDA Dijon – ČEZ Basketball Nymburk 74:63 (17:15, 18:18, 17:22, 22:10)

Body: Holston 16 (5 asistencí), Chassang 14 (8 doskoků), Julien 12 (5 asistencí), Emegano 9, Pearson 7, Ware 6, Leloup 5, Loum 5 (8 doskoků) – Hruban 22, Peterka 15, Bohačík 8 (8 asistencí), Smith 6, Pumprla 6, Kříž 4 (7 doskoků), Vyoral 2
Doskoky: 44 – 47
Dvojky: 16/38 – 15-37
Trojky: 12/33 – 9/32
TH: 6/8 – 6/11
Asistence: 17 – 18
Ztráty: 12 – 16