Historický triumf Opavy řídil Šiřina | Probasket.cz

Historický triumf Opavy řídil Šiřina

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔11.10.2018

Kapitán Opavy podnítil svými 15 body a 6 asistencemi své spoluhráče k heroickému výkonu zejména na obranné polovině a Opava si mohla se svými fandy užít radost z výhry v Lize mistrů. Nanterre porazila i díky většímu počtu trestných hodů 74-67.

Mnozí možná očekávali, že se Slezanům podobně jako třeba ve finále loňské NBL s Nymburkem doma rozklepou kolena, avšak opak byl pravdou. Soubor kouče Czudka nepustil Nanterre v zápase ani jednou do vedení a v polovině první čtvrtiny vedl 12-4. Domácí hráli s lehkostí a výborně bránili, což nebylo Francouzům příliš po chuti. Náskok Opavy narůstal i díky výborné střelbě za dva body, často si pomáhala i střelbou šestek. Nejvyšší vedení měli domácí po koši Zbránka na konci 14. minuty, pak ještě v poločase svítilo na tabuli vedení 45-32. Do třetí periody však Opava nevstoupila dobře, hosté přeřadili na vyšší level a byl to hlavně Gamble, jenž dělal svými 10 body v této desetiminutovce Opavě největší problémy.

Přesto Slezané vedli po 30 minutách stále o čtyři body, ale hráčům i divákům zatrnulo po Morinově luy-upu. Hosté se o chvíli později mohli dostat i do vedení, ale Konate střelu z dálky minul. Opava pak díky tomu nastartovala šňůru 12-3, jíž započal trojkou Jurečka a Kouřil šesti body dodal domácím klid. Vedení o 10 bodů už bylo dostatečné, na zdramatizování už Nanterre nezbyl čas ani síla. Další duel čeká Opavu příští středu ve švýcarském Freiburgu (který včera podlehl na palubovce Hapoelu Holon 93-69), hrát se bude od 20 hodin.

„Opava nás zaskočila koncentrovaným vstupem. Ze své hry neuhnula a my jsme měli velké problémy. Nebyli jsme se schopni dostat do utkání, Opava zaslouženě vyhrála,“ přiznal hostující křídelník Haukur Palsson. Hostující trenér Pascal Donnadieu poznamenal: „Dostali jsme lekci z agresivity. Domácím šla v prvním poločase střelba, padalo jim to ze všech pozic.“ Co řekl po zápase opavský trenér Czudek, to si můžete poslechnout v níže přiloženém videu.

BK Opava – Nanterre 92 74:67 (28:16, 17:16, 12:21, 17:14)

Body: Šiřina 15 (6 asistencí), Klečka 12, Gniadek 11, Kouřil 9, Bujnoch 7, Kvapil 6, Švandrlík 5, Dragoun 4 (6 doskoků), Jurečka 3, Zbránek 2 – Gamble 14, Konate 12 (6 doskoků), Waters 10, Juskevičius 8, Invernizzi 6, Palsson 6, Morin 6, Mensah 3, Pansa 2
Doskoky: 37 – 31
Dvojky: 18/35 – 23/41
Trojky: 7/22 – 5/20
TH: 17/21 – 6/9
Asistence: 14 – 13
Ztráty: 11 – 14