eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

V baráži vykročili lépe Lions, řádil Upchurch | Probasket.cz

V baráži vykročili lépe Lions, řádil Upchurch

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔12.5.2018

DeAndre Upchurch zaznamenal 25 ze svých 34 bodů ve druhém poločase, čímž výraznou měrou dopomohl Jindřichovu Hradci k otočení místy až 15-bodového manka s Královskými Sokoly. Výsledek 96-93 na druhou stranu může vcelku těšit i vítěze první ligy, neboť tomu k postupu stačí doma v nedělní odvetě uspět o 4 a více bodů.

Utkání jako na houpačce muselo bavit fanoušky, oba celky se dohromady jedenáctkrát vystřídaly ve vedení. Lépe začali hosté, kteří se po aktivitě Jiříčka s Marquartem ujali vedení 5-13, jenže domácí mají kapitána Zuzáka, který vyburcoval své spoluhráče k větší aktivitě a rázem to bylo 23-20. Od druhé periody však Východočeši (posílení o nymburského Martina Peterku) zcela ovládli doskok a jejich bojovnost nesla ovoce. Od poloviny 12. minuty do konce 14. vystřihli šňůru 0-11, jíž otočili na 28-36 a do kabin šli spokojenější s 11-bodovým vedením (41-52).

O přestávce bylo v domácí kabině nejspíš velmi dusno, nicméně plnit úkoly trenérské dvojice Forejt – Jugo začali Jihočeši až od druhé poloviny třetí čtvrtiny. V té době už se zastřeloval Upchurch, jenž těžil ze skvělé souhry se Sinadinovičem (v zápase 17 asistencí!). Hostům nestačilo ani vedení o 15 bodů a jakkoli po domácí korekci na 67-71 znovu utekli, patřil závěr bankéřům. Ti si pomohli 14 trojkami a čtyři potopili v poslední periodě. Rovným dílem se o ně postarali Upchurch se Stegbauerem a právě trojka druhého jmenovaného na 95-93 měla 80 sekund před koncem cenu zlata.

Tříbodovou výhru zajistil z čáry trestného hodu Bašta. Odveta je otevřená, Královským sokolům stačí k postupu vyhrát o 4 body, Jihočeši si pro změnu mohou dovolit i porážku o dva body. V dresu Hradce Králové se nejvíce dařilo Ondřeji Peterkovi s 27 body a 8 doskoky, jehož následovali Jiříček (19) a Martin Peterka (18 bodů a 10 doskoků).

Basket Fio banka Jindřichův Hradec – Královští Sokoli 96:93 (23:20, 18:32, 29:27, 26:14)

Body: Upchurch 34, Stegbauer 18 (6 doskoků), Zuzák 15, Fait 7 (7 doskoků), Bašta 6, Sinadinovič 5 (17 asistencí), Dlugoš 5, Petrič 4, Rhymes 2 – O. Peterka 27 (8 doskoků), Jiříček 19 (7 doskoků a 6 asistencí), M. Peterka 18 (10 doskoků), Marquart 16 (6 doskoků), Andres 8, Majerík 2 (8 doskoků), Kolář 2, Šírek 1

Doskoky: 31 – 46

Trojky: 14/35 – 10/30

TH: 16/23 – 13/23

Asistence: 30 – 20

Ztráty: 12 – 14

Fauly: 18 – 19