eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

O majiteli bronzu se rozhodne v úterý | Probasket.cz

O majiteli bronzu se rozhodne v úterý

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔20.5.2018

Pozdě bycha honiti. Tohle pořekadlo si museli po skončení zápasu několikrát opakovat basketbalisté Pardubic, kteří stáhli 21-bodové manko a drtivě finišovali, jenže zkušené Svitavy nakonec odolaly a slaví výhru 83-75.

Tuři o svém triumfu vydatně rozhodli na začátku druhé čtvrtiny: V té první sice ještě prohospodařili vedení 18-11 a hosté otočili na 23-25, jenže vstup do druhé části měla Beksa tragický. Šňůru 18-3 orámovali shodně dvěma trojkami Jelínek s Petwayem a hostující lavička si za stavu 41-28 vyžádala oddechový čas. Po něm se hosté stabilizovali a do šaten se šlo za stavu 47-37. Tuři vládli na doskoku a pokud chtěl někdo spekulovat nad často silnými vstupy Pardubic do druhých poločasů, tak se tentokrát přepočítal. Domácí začali šňůrou 8-0, jíž de facto rozhodli zápas.

Beksa sice prohrávala postupně až 67-46, ale sympaticky utkání nezabalila a postupně stahovala manko. Řádil zejména 25-bodový Jackson Kent, k němuž se bohužel po změně stran nikdo nepřidal. Domácím se po jeho trojce na 80-75 půl minuty před koncem určitě přitížilo, ale protože o něco později neskóroval Kentův kolega Spearman, Kerr s Jelínkem už jistili triumf Svitav. Právě Garret Kerr odehrál nejlepší duel v letošním play off, když k double-doublu za 19 bodů a 14 doskoků přidal ještě 4 asistence a 2 zisky. 18 body a 6 doskoky přispěl Jiří Jelínek.

Domácí hráli kolektivněji (25-16 na asistence) a Pardubice doplatily na prachmizernou střelbu za dva body (34 %). Přílišným luxusem se jeví i 11 minutých šestek hostů z 28. Brandon Spearman ke svým 11 bodům v poločase přidal po změně stran už jen dva a dokonce na nule zůstal pivot Švrdlík. Nebýt Kenta a jeho 18 bodů z 25 po přestávce, Pardubice odjely s daleko větší porážkou. O držiteli bronzových medailí se rozhodne v úterý od 18 hodin na Dašické.

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK JIP Pardubice 83:75 (23:25, 24:12, 23:16, 13:22)

Body: Kerr 19 (14 doskoků), Jelínek 18 (6 doskoků), Marko 13 (13 asistencí), Petway 12, Slezák 10, Roseboro 7 (6 doskoků), Smithson 3, Puršl 1 – Kent 25, Spearman 13, Pandula 10, Kohout 10, Půlpán 7, Potoček 5, Welsch 3 (5 asistencí), Nečas 2 (7 doskoků)
Doskoky: 43 – 40
Trojky: 9/31 – 10/24
TH: 12/17 – 17/28
Asistence: 25 – 16
Ztráty: 14 – 14
Fauly: 23 – 20