eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jiří Welsch ukončil hráčskou kariéru | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Jiří Welsch ukončil hráčskou kariéru

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔30.5.2018
Jiří Welsch ukončil hráčskou kariéru

Na dnešním setkání se zástupci médií oznámil Jiří Welsch, jeden z nejlepších basketbalistů v historii tohoto sportu u nás, konec hráčské kariéry. 

Jiří Welsch jako odchovanec basketbalu v Holicích, kde ho trénoval otec Pavel, vstoupil do  našeho vrcholového basketbalu v Pardubicích, kde se poprvé v naší nejvyšší soutěži objevil v roce 1996. Po dvou sezonách odešel do Sparty Praha, odkud vedla jeho cesta do Olympije Lublaň. Výborné výkony v jejím dresu neušly pozornosti skautů z NBA. V té si zahrál v týmech Golden State Warriors, Boston Celtics, Cleveland Cavaliers a Milwaukee Bucks. Během 4 sezon odehrál v NBA 247 utkání ve kterých nastřílel 1519 bodů.

Po návratu do Evropy oblékal dres Unicaja Malaga a Estudiantes Madrid ve španělské nejvyšší soutěži. Jeho dalším zastavením před návratem do české NBL si zahrál v belgickém Spirou Charleroi. V dresu ČEZ Basketball Nymburk získal pět titulů mistra ČR. Úspěšně si vedl i v reprezentačním dresu ČR. Na konci října minulého roku se vrátil do Pardubic, kde v klubu ve kterém začínal svoji hvězdnou kariéru symbolicky kariéru uzavřel. Ve své poslední sezoně v  Kooperativa NBL odehrál v dresu Beksy 42 utkání ve kterých nastřílel 236 bodů a přidal 160 asistencí.

„K rozhodnutí ukončit kariéru jsem dospěl už kolem Vánoc, kdy jsem ho oznámil rodině. Pro mě trochu překvapivě jsem o tomto svém rozhodnutí v dalším průběhu sezony ani jednou nezapochyboval. To, že odcházím z basketbalových palubovek neznamená, že odcházím z basketbalu,“ dodal na setkání s novináři Jiří Welsch. Jirko, velké díky za všechno, co jsi pro český basketbal vykonal jako hráč a hodně úspěchů i mimo palubovky!

 

Foto: BK JIP Pardubice – Milan Křiček

Sdílejte tento článek

Podobné články

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Přestupem letošní léta lze označit návrat Lukáše Palyzy do Kooperativa NBL. Reprezentační křídelník podepsal víceletý kontrakt s BK Olomoucko. "O Lukáše

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace