Beksa zkolabovala v závěru. Šotnar vedl velký obrat | Probasket.cz

Beksa zkolabovala v závěru. Šotnar vedl velký obrat

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔23.4.2018

Michal Šotnar proměnil čtyři trojky v závěru utkání a pomohl Slunetě k prodloužení sezony, v něž už doufal jen zarytý optimista. Pod triumf 88-87 v prodloužení se podepsal 16 body, Východočechům nepomohl ani další skvělý výkon Brandona Spearmana (32 bodů). Sedmý mač je na programu ve čtvrtek na Dašické.

Ještě v polovině 34. minuty vedly Pardubice v Ústí 56-71 a nic nenasvědčovalo tomu, že by si neměly zajistit postup už v šestém zápase. Hosté stříleli s vysokým procentem úspěšnosti a hned zpočátku Severočechy zaskočili rychlým nástupem: Produktivní byli zejména Švrdlík se Spearmanem a Beksa najednou vedla 3-16. Zaskočená Sluneta se ale postupně oklepala z šoku a Singletary s Robinsonem a Peckou přitáhli domácí na poločasových 36-42. Zkušené Pardubice si mírné vedení hlídaly navzdory aktivitě Pecky a Šmída i ve třetí čtvrtině, když domácí v obraně nenašli recept na neutralizaci rozjetého Spearmana.

Když se po rychlé šňůře ujala Beksa vedení 56-71, reagoval v polovině čtvrté minuty poslední peiody kouč Pištěcký oddechovým časem. Jeho svěřenci jej potěšili a přidali na intenzitě v obraně a hostům najednou začalo dělat obrovský problém zakončování postupných útoků. Šotnar s Robinsonem nastartovali svá útočná torpéda a hala byla po šňůře 13-2 ve varu. Nervozita hostů byla patrná na každém kroku a rázem bylo vyrovnáno 73-73. Veterán Welsch sice přesnou trojkou na chvilku umlčel domácí příznivce, jenže o podobě po 40 minutách rozhodl dalekonosnou střelou Michal Šotnar. Útoky Pardubic se měnily ve křeč a Ústí bylo v laufu. Michal Šotnar trefil další tři trojky a Pandy za frenetického povzbuzování svých fanoušků ubránily nejtěsnější triumf 88-87. Nejlepším střelcem ústeckého týmu stal Ladislav Pecka se 23 body, Sluneta i přes horší střelbu utkání získala díky méně chybám. Pardubice ztratily totiž 16 míčů, domácí jen 9.

Sluneta Ústí nad Labem – BK JIP Pardubice 88:87 po prodl. (21:29, 15:13, 18:22, 22:12, 12:11)

Body: Pecka 23 (6 doskoků), Šotnar 16 (6 doskoků a 8 asistencí), Robinson 15, Singletary 13, Šmíd 12, Svejcar 5, Votroubek 2 (6 doskoků), Šteffel 2 – Spearman 32 (5 asistencí), Švrdlík 16, Kent 14, Pandula 11 (9 doskoků), Welsch 6, Nečas 3 (7 doskoků), Půlpán 3, Kohout 2 (8 doskoků)
Doskoky: 42 – 42
Trojky: 9/28 – 11/29
TH: 15/19 – 10/16
Asistence: 14 – 16
Ztráty: 9 – 16
Fauly: 19 – 18