Výsledky 5. kola nadstavbové části Kooperativa NBL | Probasket.cz

Výsledky 5. kola nadstavbové části Kooperativa NBL

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔17.3.2018

Do tří dnů rozložené páté kolo nadstavbové části Kooperativa NBL mělo v sobotu na pořadu tři zápasy. Skončily vesměs podle očekávání. V neděli uzavře program první poloviny nadstavby utkání v Ústí nad Labem.

Ve skupině A1 po výhře nad Svitavami drží Opava naděje na druhé místo za Nymburkem, který v pondělní dohrávce 4. kola hostí Pardubice, dalšího adepta na toto umístění. Hit tohoto kola začali lépe Tuři, kteří šli do čtvrté čtvrtiny se sedmibodovým náskokem, ale závěr se jim vymknul z rukou. Slezané šli poprvé do vedení až ve 32. minutě 53:52. Hosté pak ještě otočili na 53:55, ale následná šňůra Czudkova týmu 10:0 rozhodla, že vítězství zůstane v Opavě. Ve skupině A2 porážka Ostravy na Folimance znamená, že NH s největší pravděpodobností už nestihne zabojovat o druhé postupové místo. Naopak naděje domácích stále žije. Upoutali dva hráči: domácí Štěrba trojkami 6/6 a ostravský Woods, který si připsal double-double za 19 bodů a 15 doskoků! V brněnském utkání šli kolínští Medvědi od první minuty zřetelně za svým cílem a domácí tým odsoudili k roli statistů.