Výsledky 3. kola nadstavby Kooperativa NBL | Probasket.cz

Výsledky 3. kola nadstavby Kooperativa NBL

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔10.3.2018

Velké překvapení se zrodilo v Pardubicích, kde uspělo oslabené Olomoucko. Nevídaný obrat se šťastným koncem pro Novou Huť viděla hala Tatran.

Olomoucko vedlo většinu zápasu a rozhohlo o nečekaném triumfu ve třetí periodě, jíž opanovalo poměrem 20-30. Jako černá ruká řádil pivot Charles Mitchell, jenž trefil 12/19 střel z pole a k 30 bodům přidal i 12 doskoků. Ostrava prohrávala těsně před koncem třetí čtvrtiny s Ústím doma už 42-66 a někteří faoušci začali opouštět halu. Kdo však odešel, musel litovat, protože přišel o obrat, jakých není v NBL mnoho. 14 body jej řídil Milič Blagojevič a domácí pěti trojkami naleptali ústecké sebevědomí, aby v kombinaci s úžasnou obranou předvedli za 12 minut šňůru 44-15!

USK rozcupoval Brno, protože lépe střílel a opanoval i doskok 44-21. Na Ústí nyní Sovy ztrácí jen dvě vítězství a situace v tabulce je hozenou rukavicí pro Kolín, který zajíždí k dohrávce do Jindřichova Hradce v pondělí. Svitavy bez nemocného Kerra si vysokou porážkou v Děčíně pravděpodobně zabouchly dveře ke čtvrtému místu po základní části, naopak Válečníci vyhráli i třetí domácí zápas v nadstavbě. Vyhlížejí tak třetí místo, na němž už má Opava pouze jednu výhru navíc. Slezané bez Šiřiny mistra trápili v přestřelce pouze poločas (41-49), po přestávce hosté udeřili a povedenou třetí periodou (25-35) rozhodli duel.