Sluneta rozdrtila Lions a je znovu sedmá | Probasket.cz

Sluneta rozdrtila Lions a je znovu sedmá

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔19.3.2018

Severočeši potvrdili roli favorita a využili hostujících absencí k drtivé výhře o 29 bodů. Povedený zápas odehrál domácí PF Filip Kaša, autor 16 bodů za 17 minut.

Lions (bez Sinadinoviče a Faita) odehráli pouze slušných prvních pět minut, v nichž převážně vedli, pak ale začali na doskoku a v obraně kralovat domácí a překlopili dohrávku ve svůj prospěch. Sluneta se opírala o body Kaši a Pecky, kteří se dohromady složili na 34, stejně tak jako na skvělou střelbu za tři body (13/30). Na nejlepší užitečnost v tomto ročníku dosáhl křídelník Treadwell (20), který tvrdil muziku i na doskoku, což se nedalo říct o hostech. Ti za celý zápas doskočili jen 25 míčů, zcela odstřihnut od svých spoluhráčů zůstal pivot Petrič, jenž se „zmohl“ pouze na dva body. Jihočeši inkasovali devátou stovku v této sezoně NBL a připravují se na baráž. Vysokou prohru v Ústí neodvrátil ani nejlepší střelec ligy DeAndre Upchurch, tentokrát autor 28 bodů.

„Od začátku zápasu jsme plnili to, co jsme si předsevzali, byli jsme agresivní na cloně s míčem a získávali řadu míčů. Bohužel jsme spoustu z nich ve snaze o rychlý protiútok poztráceli, nicméně jsem rád, za energii, kterou jsme do zápasu vložili. Malou kaňkou na našem výkonu je 30 obdržených bodů ve čtvrté desetiminutovce, jsem rád, že jsem si mohl dovolit rozdělit minuty mezi všechny hráče,“ byl spokojen kouč Slunety Antonín Pištěcký.

„Gratuluji soupeři k vítězství, náš hlavní cíl je konsolidovat a připravit tým na nejdůležitější utkání této sezóny a to je baráž,“ prohlásil asistent trenéra poražených Rudolf Jugo.

Sluneta Ústí nad Labem – Basket Fio banka J. Hradec 104:75 (24:17, 26:16, 26:12, 28:30)

Body: Pecka 18, Kaša 16, Treadwell 14 (7 doskoků), Svejcar 12, Robinson 10, Singletary 9, Šotnar 7, Votroubek 7, Šteffel 6 (6 doskoků), Šmíd 3, Dolanský 2 – Upchurch 28 (6 doskoků), Zuzák 14, Stegbauer 11 (8 doskoků), Rhymes 9, Bašta 9, Dlugoš 2, Petrič 2

Doskoky: 35 – 25

Trojky: 13/30 – 11/27

TH: 11/13 – 10/15

Asistence: 20 – 7

Ztráty: 14 – 20

Fauly: 16 – 16