Výsledky 22. kola Kooperativa NBL | Probasket.cz

Výsledky 22. kola Kooperativa NBL

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔14.2.2018

Do nadstavbové skupiny A1 proklouzlo Olomoucko, které doma porazilo Brno. Jeho soupeři v boji o postup, Ústí a Kolín, prohráli. Při shodném počtu 11 výher rozhodly o postupu Hanáků vzájemné zápasy se Slunetou (104:83 a 83:79).

Sluneta v Opavě ještě po třech čtvrtinách živila naději na postup, ale v závěrečné části zcela zkolabovala střelecky (jen 3 bod) a bylo po nadějích. Vůbec se nedařilo Peckovi, který sice nabíral 8 doskoků, ale střelecky vyšel naprázdno. V Kolíně domácí vůbec neukázali, že hrají o postup do A1 a od začátku tahali za kratší konec. Beksa je k ničemu nepustila a v pohodě si dokráčela k jistému vítězství. Podle očekávání dopadlo utkání v Nymburku, kde sice Lions vyhráli první čtvrtinu, ale pak přihlíželi snadné výhře domácích. Olomoucko klíčový zápas sezony o postup vyhrálo, ale postup si zajistilo až vítěznou čtvrtou čtvrtinou, která patřila jeho snajpru Fullerovi, který v této části dal 12 bodů z celkových 30. Bez větší námahy vyhráli Válečníci nad tápající Ostravou. Drama viděla Folimanka v utkání, které se dlouho jednoznačně vyvíjelo ve prospěch USK. Tuři ve čtvrté čtvrtině dokázali smazat manko 16 bodů a dotlačit utkání do prodloužení.