V předehrávce 21. kola KNBL favorité nezaváhali | Probasket.cz

V předehrávce 21. kola KNBL favorité nezaváhali

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔8.2.2018

Oba předehrávané zápasy 21. kola Kooperativa NBL skončily očekávaným výsledkem. Svoji roli favorita potvrdily jak USK Praha, tak i BK JIP Pardubice. Pražané vyhráli potřetí za sebou, Východočeši si upevnili druhé místo po základní části.

Na Folimance začali domácí ve velkém stylu a už po minutě vedli 7:0. Hosté se nemohli trefit a v následujících minutách se k nim přidali i hráči USK a tak se průběžný výsledek první čtvrtiny měnil jen pomalu. Nepřesná střelba Sov dávala šanci Ostravě, které ale chyběl přesnost v zakončení. Ve druhé čtvrtině Pražané proměnili několik jednoduchých střel a využili šikovnosti Sehnala, který jim pomohl ke dvoucifernému náskoku. Po přestávce to byl právě Sehnal, který dvěma trojkami za sebou zavelel k náporu USK a domácí rázem vedli o 18 bodů. Hosté, kteří přijeli jen s devíti hráči, se ale nevzdávali, tlačili je především Stojačič s Paynem a dostali se do hry. Náskok domácích snížili až na jednociferný rozdíl, ale v závěrečné pasáži jim docházely síly. USK znovu zvýšil vedení a v koncovce se snažil smazat náskok NH z prvního vzájemného utkání. To se mu ale nepodařilo, ale přesto svému středečnímu soupeři odskočili v tabulce o dva body a výhra se jim bude moc hodit do nadstavbové skupiny A2.

Řekli po utkání:

Marek Stuchlý (asistent trenéra NH Ostrava): „Bohužel poslední dobou jsou začátky utkání z naší strany velmi špatné. Trápíme se při hře jeden na jednoho. Ke konci prvního poločasu jsme šli do dvouciferného mínusu. Až ve druhé půli jsme se dvakrát třikrát dotáhli na rozdíl 4 bodů. Vzápětí ale odskočili domácí zas na dvacet bodů a to se strašně těžko dotahuje. V tomhle vidím veliký problém  naší hry. Gratulace domácím.“

Chris Chougaz (trenér USK Praha): „Před zápasem jsem žádal hráče o tři věci. Zastavit jejich přechod do rychlého protiútoku, kontrolovat doskok pod oběma koši a dobrou individuální obranu. Pokud se podíváme do statistik, lze z nich vyčíst, že se nám až tak nepodařilo zastavit jejich protiútok, ani kontrolovat jejich doskok. Dařilo se nám ale v individuální obraně. To co v technickém zápise nenajdeme, je odhodlání, energie a chuť hráčů. Bylo to třetí utkání v pěti dnech a Ostrava je dobrý soupeř. To ukázali na jejich palubovce, Dnes jsme hráli ale s intenzitou, koncentrací a energií, která se mi líbí. Doufám, že udržíme laťku a výkon. Děkuji soupeři za gratulaci.“

Brněnská palubovka nebude pro pardubický tým patřit k těm, kde se jim dobře hraje. Trápili se tam už při prvním utkání Českého poháru a také v utkání 21. kola KNBL to nebylo nejlepší. Beksa vstoupila do utkání v pohodě, v 7. minutě vedla 12:2 a měl nakročeno k hladké cestě za vítězstvím. Bohužel ale nepřesnou střelbou a zbytečnými chybami nabídla domácím šanci, kterou chytil především Canyon Barry. Ten na začátku druhé čtvrtiny dokonce dostal Brno do vedení 19:17. Američan v brněnských službách nastřílel během 17 minut stejný počet bodů ze čtyřiadvaceti bodů svého týmu! Hosté si sice vzali zpět vedení, ale těsné před přestávkou byl stav 34:34. Přesto do šaten odcházela spokojenější Beksa, jejíž hráči během 26 vteřin třikrát získali míč a získali šest bodů. Po přestávce hosté vedení ještě navýšili a měli utkání plně v rukou. Pak se ale dostali ke slovu opět domácí, kterým se podařilo pár pěkných akcí a v euforii snížili náskok Beksy ve 32. minutě na 61:68. Hostům, kteří dohrávali bez vyfaulovaného Spearmana, hodně pomohl Dušan Pandula, který během dvou minut nasázel Brnu osm bodů a dostal Beksu do klidné koncovky. Favorit si připsal 15 vítězství v základní části KNBL a do nadstavbové skupiny A1 půjde z druhého místa.

Řekl po utkání:

Tomáš Bartošek (trenér  BK JIP Pardubice): „Vstup do utkání se nám podařil, začali jsme velmi koncentrovaně  a s velkou energií. Pak ale došlo k určitému výpadku, udělali jsme nějaké chyby v obraně a nechali jsme rozehrát Canyona Barryho, který byl v prvním poločase skvělý a hodně držel svůj tým. Pokud jsme hráli koncentrovaně a nedělali chyb , tak jsme šli přes domácí a  vedli o deset dvanáct bodů. Vždycky však přišel útlum a domácí se dokázali vrátit do zápasu. V průběhu čtvrté čtvrtiny Brnu došly síly, rozdíl ve skóre jsme navýšili a jsme rádi za vítězství. Chtěli bychom zároveň složit kredit domácímu týmu za předvedený výkon.“

USK Praha – NH Ostrava 81:63 (18:8, 40:30, 56:45)

Body: Sehnal 22, Bookert 21, Křivánek 13, Raines 12, Tůma 4, Madsen 2, Mareš 2, Štěrba 2, Žikla 2, Petružela 1 – Stojačič 25, Payne 12, P. Bohačík 9, Canada 7, Woods 4, Blagojevič 3, Medvecký 3

Doskoky: 45 – 32

TH: 21/14 – 23/18

Trojky: 9 – 3

Asistence: 19 – 8

Ztráty: 9 – 12

Fauly: 23 – 21

mmcité+ Brno – BK JIP Pardubice 77:92 (11:17, 34:40, 56:68)

Body: Barry 29, Tomanec 14, Primorac 11 (6 as.), R. Pumprla 9 (5 as.), Hrabovský 6, Kozina 4, Nehyba 2, Kereselidze 2 – Pandula 16, Spearman 15, Kent 15, Martin 12 (12 d.), Welsch 10 (5 as.), Kohout 9 (8 d.), Švrdlík 9, Nečas 2, Potoček 2, Půlpán 2