eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga kadetek: KP Brno má skalp USK, Strakonice předvedly neuvěřitelný obrat

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔1.2.2018
Extraliga kadetek: KP Brno má skalp USK, Strakonice předvedly neuvěřitelný obrat

KP Brno doma nestačilo na HB Basket. Hostující hráčky se na začátku zápasu ujaly vedení a po první čtvrtině vedly o šest bodů. Domácím se nepodařilo manko ztenčit, hostující hráčky svůj náskok naopak navyšovaly. HB Basket byl lepší na doskoku, pomohlo mu hlavně devatenáct útočných doskoků. Brno také zapsalo o sedm ztrát více. Domácí tým měl sice lepší procento střelby za dva body, pražský tým byl ale přesnější zpoza tříbodového oblouku. HB Basket k vítězství vedla Charlotte Semgady, která získala již svůj sedmý double-double této sezóny, tentokrát za dvacet devět bodů a dvacet jedna doskoků. Dvacet tři bodů a deset doskoků přidala Natálie Juhászová. Nejlepší střelkyní v dresu Brna byla s šestnácti body Iva Jedovnická.

O vítězi v souboji mezi USK a Žabinami muselo rozhodnout až prodloužení. Úvod utkání lépe vyšel domácímu Brnu, které vedlo o osm bodů. Druhou čtvrtinu zahájila dvěma úspěšnými trestnými hody Tereza Pogányová a vedení domácího celku se přehouplo do dvojciferných čísel. Žabiny i nadále pokračovaly ve velmi dobré hře a v poločase vedly o patnáct. Po změně stran ale přišel velký tlak ze strany USK a třetí desetiminutovka byla v režii pražského týmu, který předvedl velký comeback. Necelé tři minuty před koncem čtvrtiny šel USK po koši Anny Merhautové do vedení. Od této chvíle se v hale Na Rosničce odehrával vyrovnaný souboj. Minutu před koncem vedl USK o dva body, skóre ale srovnala střelou Pogányová. Ani jeden tým následně žádnou střelu neproměnil a duel šel do prodloužení. V nastavených pěti minutách se jako první prosadil pražský tým, domácí hráčky naopak vstřelily pouze jeden bod. USK měl v koncovce výhodu tří bodů, trojka Brna v koši neskončila a hostující Zeithammerová poté dvěma šestkami definitivně potvrdila vítězství USK. Šestnácti body se na výhře podílela Anna Merhautová a Marie Machytková, stejný počet bodů na opačné straně nastřílela Tereza Pogányová.

Cenné dva body získal Hradec Králové, který venku přehrál Slovanku. První poločas byl vyrovnaný a po dvaceti minutách svítilo na tabuli skóre 38:38. Ve třetí čtvrtině si mírný náskok vypracovaly právě hradecké lvice, které vedly o devět bodů. Vedení si ale nedokázaly udržet a domácí hráčky čtyři minuty před koncem košem z rukou Elišky Hálové strhly vedení zpět na svou stranu. V klíčový moment Hradec však našel odpověď a bodovou šňůrou si vzal vedení zpět. Slovanka už neměla čas zareagovat a připsala si druhou porážku v této sezóně. Hradec ustál i větší počet ztrát, držela ho především výborná úspěšnost střelby z pole (70%). Simona Fišerová byla s dvaceti sedmi body a dvanácti doskoky lídrem lvic, Slovance nestačil výborný výkon Elišky Hálové, která zaznamenala třicet jedna bodů a dvanáct doskoků.

Trutnov dokázal zvítězit na palubovce Chomutova, odkud si odvezl šestibodové vítězství. Trutnov vedl v poločase o devět bodů, Chomutov ale manko během třetí části smazal a dostal se až na rozdíl jediného bodu. Na začátku závěrečné části se domácí hráčky dostaly dokonce do vedení, následně však skóre srovnala hostující Markéta Šmahelová a Trutnov už levhartice znovu do vedení nepustil. Kristýna Holubcová vsítila trojku a ačkoliv se domácí opět dostali na rozdíl jediného bodu, Trutnov už si výhru pohlídal. Statistiky byly téměř vyrovnané na obou stranách, Východočešky zapsaly o čtyři ztráty méně a proměnily o tři trestné hody více. X-faktorem hostí byla již zmíněná Kristýna Holubcová, autorka dvaceti šesti bodů a třinácti doskoků. Chomutov se opíral o výkon Dagmar Hrabovské, která zatížila konto soupeřek dvaceti body.

Nejtěsnější možné vítězství na domácí půdě vybojovaly hráčky Strakonic, když porazily Havířov. Moravský celek po třicet minut vedl, po třech čtvrtinách bylo skóre 39:51. Jihočešky se ale nevzdaly a utkání dokázaly otočit. Ještě tři minuty před koncem vedl Havířov o deset bodů, poté však pět bodů v řadě zaznamenala Kateřina Votavová a dva body přidala Alena Požárková. Sedmibodové vedení vrátila hostujícímu celku střelou Tereza Kubeňová, na druhé straně palubovky ovšem míč získala Michaela Jánská, která po faulu proměnila oba trestné hody. Sedmnáct vteřin před koncem na tříbodový rozdíl snížila Požárková. Havířov v následném útoku úspěšný nebyl, strakonická Barbora Suchanová naopak devět sekund před koncem zápasu proměnila oba trestné hody a domácí prohrávali o bod. Strakonice se rozhodly faulovat, moravský celek však ani jednu šestku neproměnil. Alena Požárková po obranném doskoku přihrála míč Barboře Suchanové, která se závěrečnou sirénou vstřelila vítězný koš Strakonic. Jihočeský tým se tak mohl radovat z druhé výhry. Právě Suchanová se na úspěchu podílela dvaceti třemi body a sedmnácti doskoky, Havířov se spoléhal na Annu Paťorkovou, autorku jednadvaceti bodů a dvaceti šesti doskoků.

Pardubice těsně vyhrály na hřišti Sparty. Hostující tým vedl po třiceti minutách o osmnáct bodů, Sparta ale stíhací jízdou během závěrečné čtvrtiny skóre téměř otočila. Studánka si ale nakonec důležité dva body pohlídala. Pardubice byly lepší na doskoku a zapsaly méně ztrát, Sparta naopak těžila z větší produkce trestných hodů, kterých střílela o deset více. Hostující družstvo vedlo duo Tabačková – Šitancová, které dohromady nastřílelo dvaatřicet bodů z celkových šedesáti. Dvaceti body a sedmi doskoky se blýskla sparťanská Tereza Halátková.

Sobotní výsledky:

KP Brno – HB Basket 59:80

Žabiny Brno – USK Praha 59:64

Basket Slovanka – Sokol Nilfisk Hradec Králové 66:73

Levhartice Chomutov – Loko Trutnov 60:66

BK Strakonice – BK Havířov 66:65

BA Sparta – Studánka Pardubice 56:60

Žabiny na druhý pokus dokázaly uspět a tentokrát se radovaly z těsné výhry proti HB Basket. Po třiceti minutách vedly domácí hráčky o čtyři body, pět minut před koncem šel ale do vedení hostující celek. O minutu později už HB Basket vedl po koši Juhászové o sedm bodů, Brno se ale nevzdalo a výsledek opět převrátilo na svou stranu. Třicet sekund před závěrečnou sirénou na 57:57 jednou šestkou srovnala Jesika Hibalová a Brno si vzalo time-out. Z následné útočné akce skórovala Zuzana Máchová a poslala Žabiny do vedení. HB Basket dostal šanci odpovědět dvěma trestnými hody, ani jeden z nich však v koši neskončil a domácí hráčky se tak mohly radovat z těsného vítězství. Žabiny dokázaly ustát kritických pětačtyřicet ztrát, podrželo je výborné doskakování a lepší úspěšnost střelby. HB Basket se trápil z tříbodové vzdálenosti a z čáry trestného hodu. Veronika Štursová zapsala v dresu Žabin double-double za deset bodů a šestnáct doskoků, nejlepší střelkyní hostí byla se čtrnácti body Natálie Juhászová.

USK měl šanci posunout se do čela tabulky, na druhý brněnský tým už ale o den později nestačil. I tentokrát šel zápas do prodloužení. KP Brno na začátku čtvrté čtvrtiny ztrácelo devět bodů, dále však nenechalo soupeřky více odskočit a bodovou šňůrou se vrátilo zpět do zápasu. Dvacet vteřin před koncem srovnala skóre Petra Knoflíčková a závěrečný pokus USK už obroučkou nepropadl. Na začátku prodloužení vsítil rychlých pět bodů právě hostující USK, poté se ale více dařilo domácím hráčkám. V poslední minutě ještě dvojtaktem srovnala Zeithammerová, poté ale nájezd proměnila Romana Veselá. Hostující tým se dopustil ztráty, a ačkoliv Brno neproměnilo ani jeden trestný hod, klíčový útočný doskok si připsala Veselá, čímž nedala USK šanci na zvrat. Pražský celek musel faulovat a jedním trestným hodem potvrdila výhru Brna Hajnová. Brno se opíralo hned o čtyři dvojciferné střelkyně, se sedmnácti body jim kralovala Petra Knoflíčková. Hostující Anna Merhautová zapsala double-double za patnáct bodů a deset doskoků, její spoluhráčka Marie Machytková se blýskla čtrnácti body a třinácti doskoky.

Hradec Králové porazil Chomutov. Hostující tým o svém vítězství rozhodl v poslední čtvrtině, kterou opanoval 19:6. Hradecké lvice se dopustily pouze jedenácti ztrát, navíc proměnily polovinu střel z pole a střílely sedmnáct trestných hodů. Levhartice naopak za celý zápas střílely pouze dva trestné hody, jejich úspěšnost střelby byla 36%. Hradec k vítězství nasměrovaly výkony Martiny Sakslové a Simony Fišerové, které obě zapsaly double-double. Sakslová nasbírala osmnáct bodů a deset doskoků, Fišerová k sedmnácti bodům a dvanácti doskokům přidala navíc i šest zisků. Dvěma dvojcifernými střelkyněmi na straně Chomutova byly Lucie Ceralová a Karolína Pikalová, které obě nastřádaly po deseti bodech.

Slovanka přehrála Trutnov a oplatila mu porážku z první poloviny soutěže. Trutnovu chyběly tři hráčky a na jeho výkonu to bylo znát. Pražský tým už po deseti minutách vedl o dvacet bodů a již nedal soupeřkám šanci na zvrat, své vedení navyšoval až do konce zápasu. Slovanka zapsala dvacet devět útočných doskoků a jen jedenáct ztrát, což jí dalo k dispozici devadesát pět střel a dvacet trestných hodů. Reprezentantka Andrea Ondroušková nastřílela dvacet šest bodů (z pole 12/6, trojky 7/4, TH 2/2) a přidala šest doskoků a čtyři zisky. Patnácti body ji podpořila Eliška Hálová. Jedenáct bodů nastřílela trutnovská Markéta Šmahelová, deset Kristýna Holubcová. Slovanka se i nadále drží na čele tabulky, Trutnovu patří čtvrté místo.

Havířov po sobotním zaváhání ve Strakonicích vyhrál na Spartě. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, v polovině čtvrté čtvrtiny byl stav zápasu 61:61. Během následujících dvou a půl minut ani jeden z týmů neskóroval, neproduktivní úsek prolomila trojkou havířovská Tereza Kubeňová a moravský celek vedl o tři body. Dvojbodovou střelou snížila na rozdíl jediného bodu Hana Kolegarová, byly to však poslední body Sparty. V dresu Havířova se ovšem znovu prosadila Kubeňová a stejná hráčky půl minuty před koncem dvěma trestnými hody zpečetila výhru hostujícího celku. Havířov si pomohl čtrnácti útočnými doskoky, Spartu srazilo dvacet devět ztrát. Již zmíněná Tereza Kubeňová se o vítězství zasloužila třiceti body a osmi doskoky, pivotka Anna Paťorková přidala patnáct bodů a osm doskoků. Spartu táhla se sedmnácti body Hana Kolegarová, Anna Chromá zapsala double-double za patnáct bodů a deset doskoků, přidala i čtyři bloky.

Strakonice v neděli podlehly Pardubicím. Studánka po celý zápas mírně vedla, domácí hráčky se ale po drtivou většinu utkání držely na dostřel a nenechaly soupeřky výrazně odskočit. Pardubice si výraznější náskok vybudovaly až v polovině závěrečné desetiminutovky, když zaznamenaly desetibodovou šňůru. Největší rozdíl panoval v úspěšnosti střelby, kterou měly Pardubice vyšší ve všech kategoriích. Opory Šitancová s Tabačkovou zatížily konto soupeřek šestnácti body, Tabačková zapsala i jedenáct doskoků. Nejlepší střelkyní Strakonic byla s šestnácti body Barbora Suchanová.

Nedělní výsledky:

Žabiny Brno – HB Basket 59:57

KP Brno – USK Praha 73:70

Levhartice Chomutov – Sokol Nilfisk Hradec Králové 47:65

Basket Slovanka – Look Trutnov 102:47

BA Sparta – BK Havířov 63:68

BK Strakonice – Studánka Pardubice 50:68

Zdroj foto: Aneta Bachtíková

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace