eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Beksa třetím semifinalistou Českého poháru | Probasket.cz

Beksa třetím semifinalistou Českého poháru

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, Topstory 🕔1.2.2018

Do  Svitav, které budou letos pořadateli finále Českého poháru ve dnech 17. – 18.  února, to nebudou mít basketbalisté BK JIP Pardubice daleko. Ve čtvrtfinále vyřadili kolínské Medvědy a přidali se k dvojici Děčín, Svitavy. Čtvrtý do party vyjde ze souboje Nymburk – Opava (4. a 11. února).

Do odvety si pardubický tým nesl luxusní náskok 28 bodů a to se, při současné formě Beksy, nedalo promarnit. Kolín sice vstoupil do utkání podle očekávání  s velkou energií, byť postrádal Bratčenkova, Šafarčíka a Pajoviče, ale po většinu utkání tahal za kratší konec. Domácí šli brzy do vedení 11:4  na které Beksa dokázala snadno odpovědět, ale v 8. minutě Číž zvyšoval na 17:12. Jenže šňůra pardubického týmu 9:2 znamenala výhru v první čtvrtině. Na trojky Vocetky a Bakiče zkraje druhé části rychle reagovali Potoček a Spearman a posunuli Východočechy do vedení, které už nepustili. Geosan se sice snažil o korekci, v pohodě hrající favorit však měl navrch a v 26. minutě vedl 60:47. V úvodu čtvrtého hracího období Kolín využil chvilkové laxnosti pardubických hráčů, kteří zbytečnými chybami dali soupeři šanci a ten jí využil. Ve 32. minutě Číž vyrovnal na 69:69, ale dál se jeho tým nedostal. Nováček v dresu Beksy, Brandon Spearman, vzápětí dal o sobě vědět a osmi body v řadě dal Kolínu rychle zapomenout na úspěch.

Trenér BK JIP Pardubice Tomáš Bartošek mohl být po utkání spokojen a utkání zhodnotil slovy: „Věděli jsme, že Kolín je doma velmi silný. Připravovali jsme se na to, že na začátku utkání začne s velkou energií, což se potvrdilo. Věděli jsme v jaké jsme roli a zvládli jsme ji. Dobře jsme četli obranu, dokázali jsme reagovat na změny obrany na zónu a naopak. Také bych pochválil náš doskok, nepouštěli jsme Kolín na útočný doskok a naopak sami jsme byli aktivní pod oběma koši. Zahráli si všichni a rozložili jsme minutáž mezi všech 10 hráčů.“ Nejplatnějším hráčem domácích byl Skinner, v dresu Beksy naznačil Spearman, že by mohl jít ve stopách svého předchůdce Burnetta.

BC Geosan Kolín – BK JIP Pardubice 81:94 (19:21, 39:44, 64:69)

Body: Skinner 23 (7 d.), Číž 14, Horák 10 (8 d.), Machač 9, Vocetka 9, Dokoupil 9, Bakič 7 (5 as.) – Spearman 22 (8 d.), Pandula 18, Kohout 11, Kent 10, Půlpán 8 (6 as.), Martin 7, Potoček 7, Švrdlík 6, Welsch 4 (5 as.), Nečas 1

TH: 21/19 – 12/8

Trojky: 6 – 12

Asistence: 17 – 22

Ztráty: 12 – 12

Fauly: 15 – 21