eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Závěr souboje o druhé místo se změnil v exhibici Beksy

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory, Uncategorized 🕔30.1.2018

Televizní dohrávka 19. kola Kooperativa NBL slibovala velký boj, protože šlo o druhé místo tabulky. Beksa však závěr utkání změnila v exhibici ke které přispěl velkým dílem i nováček v pardubickém dresu Brandon Spearman.

V hale na Dašické dali pardubičtí basketbalisté Opavě hned v prvních minutách znát, že na přerušení osmizápasové série ve které Východočechy neporazila, mohou zapomenout. Ve třetí minutě vedli domácí 13:2 a přestože se hosté po oddechovém čase snažili zastavit domácí tlak, nebylo jim to nic platné. Beksa rychle získala rychle dvouciferný náskok a měla hru zcela pod kontrolou. Na začátku druhé čtvrtiny se však Opava probrala z letargie a když jí domácí nabídli zbytečnými ztrátami šanci, využila jí. Šňůrou 8:0 mezi 12. a 13. minutou se vrátila do hry a v 17. minutě  Šiřina dokonce otočil skóre (38:39). Oba týmy se pak krátce střídaly v těsném vedení až do 26. minuty. Sandersův tým se vrátil k obraně z úvodu zápasu a začaly se mu dařit znovu rychlé protiútoky a šňůrou 16:0 od stavu 57:57 do 31. minuty definitivně rozhodl utkání. Čtvrté dějství se už hrálo víceméně jen z povinnosti.

Beksa držela otěže hry pevně ve svých rukách a Opavě dovolila jen 13 bodů. Slezané tak v Pardubicích utrpěli další krutou porážku, podobnou té z 12. března 2017, kdy domácí vyhráli 96:68. Na výhru na pardubické palubovce čekají od 6. prosince 2015 a na vítězství nad Pardubicemi  od 16. dubna 2016. Východočeši slavili zasloužený úspěch díky lepší střelbě (52 % – 34%), byli lepší na doskocích a zejména v rychlých protiútocích ze kterých dali 32 bodů proti šesti Opavy. Výbornou premiéru si v červenobílém dresu odbyl Brandon Spearman, který ukázal dravost a energii v soubojích, ale i střeleckou dovednost, když proměnil sedm z devíti střeleckých pokusů (77,8 %) během 18 minut na palubovce. Největší porci minut na hřišti ze všech aktérů utkání měl Jiří Welsch (29 minut) a byl vyhlášen hráčem utkání. V opavském dresu nejvíc trápili domácí tým Radim Klečka s Filipem Zbránkem. Naopak příliš se nevedlo Šiřinovi, Kouřilovi a Jurečkovi, kteří dohromady nasázeli do pardubického koše jen pět bodů.

BK JIP Pardubice – BK Opava 96:70 (29:19, 43:44, 71:57)

Body: Spearman 16, Pandula 15, Potoček 13, Kent 13, Švrdlík 11, Martin 9, Welsch 8, Nečas 4, Kohout 4, Půlpán 3 – Klečka 14, Zbránek 13, Kvapil 10, Bujnoch 10, Gniadek 9, Dragoun 7, Šiřina 5, Bukovjan 2

Doskoky: 52 – 33

TH: 18/13 – 15/9

Trojky: 9 – 11

Asistence: 21 – 11

Ztráty: 18 – 16

Fauly: 19 – 21