eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pardubice touží po odvetě, bez Burnetta to ale bude těžké

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔15.1.2018
Pardubice touží po odvetě, bez Burnetta to ale bude těžké

Televizní repríza loňského semifinále čeká basketbalisty Pardubic a Děčína. Na Dašické jsou mírným favoritem domácí, ale Válečníci je už mnohokrát dokázali bojovností a dobrou obranou překvapit.

Tím spíš, že Pardubicím dává vale nejlepší střelec soutěže Dominez Burnett. Americký shooting guard zapisující 22,3 bodů a 5,2 doskoků přestupuje do lotyšského Ventspilsu. Bez něj Beksa může mít s houževnatým soupeřem velké problémy. Ostatně i v loňském semifinále dokázali podceňovaní Válečníci Východočechy porazit 4-1 na zápasy a porazili je i v prvním vzájemném duelu letos (74-73). Děčín sice ve středu prohrál v předehrávce 19. kola v Kolíně rozdílem třídy (84-60), ale po této facce jsou Severočeši řádně nažhavení . V kompletní sestavě se pokusí výhru přivézt z Dačické. Dá se očekávat zápas na hranici play off, neboť Děčín už nesmí v boji o šesté místo ztrácet. Momentálně sice ztrácí jedinou výhru na trojici Kolín, Svitavy a Olomoucko, ale základní část se krátí a není kam couvnout. Beksa potřebuje naproti tomu odskočit na druhé pozici Opavě, která zaváhala podle očekávání s Nymburkem. Rozhodne doskok, obrana a střelecká efektivita trojkařů na obou stranách (Martin, Kent, Pandula, Potoček vs. Feštr, Halada, Ježek, P. Houška).

Názory před utkáním: 

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „Faktem je, že v dosavadním průběhu sezony má Děčín velké výkyvy jak v herním projevu, tak pokud jde o výsledky. V poslední době hrál opravdu velice dobře proti Opavě, kterou doma dokázal porazit, ovšem o dva dny později pak neodehrál příliš dobré utkání v Kolíně. My musíme být každopádně připraveni na to, že přijede Děčín ve vrcholné formě, že jeho hráči budou bojovat a rvát se o každý míč. Nesmíme vůbec nic podcenit, natož si myslet, že to půjde samo. Jedním z klíčových bodů pro náš úspěch bude neuhýbat v osobních soubojích. Děčín je znám svou agresivní hrou, tím, že hraje hodně agresivní, fyzický basketbal, tudíž naše bojovnost musí být na maximální úrovni. To souvisí i s nutností eliminovat soupeřův útočný doskok, nemůžeme mu umožňovat získávat odražené míče a tím si vytvářet možnosti pro druhé či třetí střely. Také je potřeba se absolutně soustředit na každou jednu obranu a na každý jeden útok.” 

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „O tom, že Pardubice mají letité  ambice, silný kádr a momentální výsledkovou pohodu netřeba mluvit. Pro nás bude důležité, jak budeme hrát my. Je to další těžké utkání na venkovní palubovce a pokud máme uspět, musíme předvést nadstandardní výkon.” 

Ondřej Šiška (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Čeká nás další těžký zápas, na který budeme muset být stoprocentně koncentrováni celých čtyřicet minut, jelikož Pardubice letos podávají stabilní výkony a každé zaváhání soupeře trestají.” 

Rozhodčí: Matějek, Hruša, Blahout

Letošní bilance: 0-1

Tip na vítěze: Děčín

 

Foto: bkpardubice.cz

Sdílejte tento článek

Podobné články

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Lukáš Palyza do BK Olomoucko

Přestupem letošní léta lze označit návrat Lukáše Palyzy do Kooperativa NBL. Reprezentační křídelník podepsal víceletý kontrakt s BK Olomoucko. "O Lukáše

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace