eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Pardubice touží po odvetě, bez Burnetta to ale bude těžké

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔15.1.2018
Pardubice touží po odvetě, bez Burnetta to ale bude těžké

Televizní repríza loňského semifinále čeká basketbalisty Pardubic a Děčína. Na Dašické jsou mírným favoritem domácí, ale Válečníci je už mnohokrát dokázali bojovností a dobrou obranou překvapit.

Tím spíš, že Pardubicím dává vale nejlepší střelec soutěže Dominez Burnett. Americký shooting guard zapisující 22,3 bodů a 5,2 doskoků přestupuje do lotyšského Ventspilsu. Bez něj Beksa může mít s houževnatým soupeřem velké problémy. Ostatně i v loňském semifinále dokázali podceňovaní Válečníci Východočechy porazit 4-1 na zápasy a porazili je i v prvním vzájemném duelu letos (74-73). Děčín sice ve středu prohrál v předehrávce 19. kola v Kolíně rozdílem třídy (84-60), ale po této facce jsou Severočeši řádně nažhavení . V kompletní sestavě se pokusí výhru přivézt z Dačické. Dá se očekávat zápas na hranici play off, neboť Děčín už nesmí v boji o šesté místo ztrácet. Momentálně sice ztrácí jedinou výhru na trojici Kolín, Svitavy a Olomoucko, ale základní část se krátí a není kam couvnout. Beksa potřebuje naproti tomu odskočit na druhé pozici Opavě, která zaváhala podle očekávání s Nymburkem. Rozhodne doskok, obrana a střelecká efektivita trojkařů na obou stranách (Martin, Kent, Pandula, Potoček vs. Feštr, Halada, Ježek, P. Houška).

Názory před utkáním: 

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „Faktem je, že v dosavadním průběhu sezony má Děčín velké výkyvy jak v herním projevu, tak pokud jde o výsledky. V poslední době hrál opravdu velice dobře proti Opavě, kterou doma dokázal porazit, ovšem o dva dny později pak neodehrál příliš dobré utkání v Kolíně. My musíme být každopádně připraveni na to, že přijede Děčín ve vrcholné formě, že jeho hráči budou bojovat a rvát se o každý míč. Nesmíme vůbec nic podcenit, natož si myslet, že to půjde samo. Jedním z klíčových bodů pro náš úspěch bude neuhýbat v osobních soubojích. Děčín je znám svou agresivní hrou, tím, že hraje hodně agresivní, fyzický basketbal, tudíž naše bojovnost musí být na maximální úrovni. To souvisí i s nutností eliminovat soupeřův útočný doskok, nemůžeme mu umožňovat získávat odražené míče a tím si vytvářet možnosti pro druhé či třetí střely. Také je potřeba se absolutně soustředit na každou jednu obranu a na každý jeden útok.” 

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „O tom, že Pardubice mají letité  ambice, silný kádr a momentální výsledkovou pohodu netřeba mluvit. Pro nás bude důležité, jak budeme hrát my. Je to další těžké utkání na venkovní palubovce a pokud máme uspět, musíme předvést nadstandardní výkon.” 

Ondřej Šiška (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Čeká nás další těžký zápas, na který budeme muset být stoprocentně koncentrováni celých čtyřicet minut, jelikož Pardubice letos podávají stabilní výkony a každé zaváhání soupeře trestají.” 

Rozhodčí: Matějek, Hruša, Blahout

Letošní bilance: 0-1

Tip na vítěze: Děčín

 

Foto: bkpardubice.cz

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace