eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Nymburk udolal Avellino a postupuje | Probasket.cz

Nymburk udolal Avellino a postupuje

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔24.1.2018

Double-double Kendricka Raye za 24 bodů a 11 doskoků dopomohl Nymburku k těsné výhře nad italským soupeřem, po níž si český mistr definitivně zajistil postup do play off Ligy Mistrů.

Český mistr klíčové utkání dobře začal a od poloviny první desetiminutovky se šňůrou 10-2 odpoutal na vedení 21-11. Velmi aktivní byli zkušení Benda s Lawrencem, kteří se v první čtvrtině postarali v součtu o 15 z 28 bodů mistra. Druhá perioda byla jako na houpačce, hosté se sice zásluhou Scrubba mírně přitáhli, ovšem Ray s Hrubanem zajistili Středočechům vedení 37-20 a Sportcentrum bylo ve varu. Ve druhé půlce této části ale hosté zastavili rychlý přechod mistra do útoku a Nymburk se zmohl pouze na pět bodů. Scrubb spolu s kapitánem Leunenem spustili kanonádu a v poločase to bylo už jen 44-40. Po přestávce s chutí hrající Nymburk získal zpět dvouciferné vedení, Kendrick Ray byl téměř u všeho, ale výhra se nerodila lehce ani poté. Avellino zabralo a ze stavu minus 12 hosté po třech trojkách snížili už na 73-72 tři minuty před koncem. V závěru to bral na sebe znovu Ray, ale skvělý byl koš o desku po útočném doskoku od Petra Bendy na 77-73 (83 sekund před koncem). Po sérii taktických faulů se z čáry trestného hodu nemýlil Ray a zkušený Nymburk už těsný triumf 81-77 uhájil. Může se těšit na play off v Lize Mistrů.

ČEZ Basketball Nymburk – Sigidas Avellino 81:77 (28:16, 16:24, 22:16, 15:21)

Body: Ray 24 (11 doskoků), Benda 14, Hruban 9, Lawrence 8 (6 asistencí), Peterka 7 (7 doskoků), Bohačík 7, Kříž 6, Beriša 6 – Scrubb 24 (7 doskoků), Filloy 12, Rich 11, Leunen 10 (13 doskoků a 5 asistencí)
Doskoky: 37 – 38
Trojky: 8/28 – 9/28
TH: 9/9 – 14/20
Asistence: 17 – 18
Ztráty: 7 – 14
Fauly: 19 – 16