Nymburk nezaváhal, derby ovládl kolektivní hrou | Probasket.cz

Nymburk nezaváhal, derby ovládl kolektivní hrou

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔25.1.2018

Basketbalisté mistra využili oslabení Kolína a díky 56 bodům z rychlých brejků, 36 asistencím, 12 trojkám a 72 % úspěšnosti za dva body zdolali rivala o 31 bodů.

Kolínský trenér Beneš nemohl využít služeb dlouhodobě zraněného Bratčenkova, ale také trojice Skinner – Šafarčík – Dokoupil. Medvědi sice i bez nich zvládli první čtyři minuty zápasu, po nichž byl stavu 9-7. Jenže Křížova trojka odstartovala nevídanou šňůru 32-2, při níž se museli host cítit jako na kolotoči. Nymburk roztočil spirálu bleskurychlých zakončení ze všech možných pozic a Kolín nedokázal skórovat téměř osm minut. Čekání na koš ukončil až v polovině druhé periody kapitán Machač, jenž se trefil z dálky. Tou dobou už ale bylo o majiteli dvou bodů rozhodnuto – hostující veterán snižoval teprve na 41-14. Utkání se poté dohrávalo pouze pro diváky, ovšem ke cti Kolína slouží, že druhý poločas byl Nymburku vyrovnaným soupeřem – v tomto období s ním prohrál jen o bod. Mistra vedl k povinné výhře 20-bodový křídelník Beriša, jehož následoval se 14 body Peterka. V kolínském dresu prokazuje dobrou formu nestárnoucí Machač, jenž Medvědy podpořil 19 body a 6 doskoky. Celý zápas odehrál i rozehrávač Adam Číž, jemuž se povedlo zaměstnat konto soupeře 16 body, 7 doskoky a 6 přihrávkami.

ČEZ Basketball Nymburk – BC Geosan Kolín 100:69 (34:11, 25:18, 23:25, 18:15)

Body: Beriša 20, M. Peterka 14, Barač 12, Kříž 10, Ray 10 (5 asistencí), Pumprla 8, Davis 8 (6 doskoků), Kolář 6, Vyoral 6, Hruban 4, Lawrence 2 (9 asistencí) – Machač 19 (6 doskoků), Číž 16 (7 doskoků a 6 asistencí), Bakič 12 (8 doskoků a 5 asistencí), Horák 12, Harčár 8
Doskoky: 37 – 40
Trojky: 12/39 – 7/31
TH: 8/11 – 4/5
Asistence: 36 – 18
Ztráty: 7 – 16
Fauly: 18 – 16