Nestárnoucí kapitán Machač potopil děčínské šance | Probasket.cz

Nestárnoucí kapitán Machač potopil děčínské šance

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔11.1.2018

David Machač a Lee Skinner byli hlavními postavami kolínského vítězství nad Děčínem. Sedmatřicetiletý kapitán Kolína zaznamenal 20 bodů a 6 doskoků za 29 minut a lídr Lee Skinner přispěl dokonce 19 body a 15 doskoky. Kolín nyní díky vyrovnané bilanci 8-8 přeskočil Válečníky v tabulce NBL a je šestý.

Hned zpočátku je potřeba vyzdvihnout nejlepší kolínský výkon na obranné polovině v této sezoně. Už v sobotním 16. kole s Ostravou Medvědi ubránili svého soupeře na výborných 63 bodech, teď vicemistra dokonce na 60. Válečníci byli zejména ve druhém poločase nuceni k těžkým střelám a celkově v utkání odstřelovali kolínský koš s pouhou 30 % úspěšností. Po přestávce se navíc děčínská produkce omezila na 24 bodů. Kolín měl velmi dobrou první čtvrtinu, kterou ovládl poměrem 21-12, ovšem velmi divoký byl poté úvod druhé části, protože za úvodní dvě minuty padlo 15 bodů. V kolínském dresu v těch chvílích explodoval čerstvý třicátník Petr Dokoupil, jenž zapsal 7 bodů. Děčín držely nad vodou útočné doskoky (celkem 14 oproti 3 domácím v zápase), takže v poločase svítilo na tabuli skóre 45-34. Rozhodující únik vedli po přestávce Machač se Skinnerem, kteří se postarali o šňůru 8-2 a vedení 53-36 bylo pro domácí už dostačující. V pohodě hrající Středočeši se bavili basketbalem a dokráčeli k výhře 84-60. Na děčínské straně se vůbec nedařilo rozehrávači Šiškovi, který minul 9 z 10 střel z pole a utkání zakončil s bilancí 2 bodů (a 6 doskoků a 4 asistencí). Překvapivými bodovými lídry Severočechů byli tedy 15-bodoví Landa s Ježkem.

BC Geosan Kolín – BK ARMEX Děčín 84:60 (21:12, 24:22, 15:13, 24:13)

Body: Machač 20 (6 doskoků), Skinner 19 (15 doskoků a 5 asistencí), Dokoupil 11, Číž 10, Šafarčík 10, Pajovič 7, Vocetka 4, Bakič 3 – Landa 15 (6 doskoků), Ježek 15, P. Houška 8 (9 doskoků), Kroutil 6, Feštr 6, Krakovič 3, Halada 3, Pomikálek 2, Šiška 2 (6 doskoků)
Doskoky: 38 – 39
Trojky: 4/14 – 8/35
TH: 12/18 – 10/18
Asistence: 19 – 8
Ztráty: 9 – 10
Fauly: 21 – 20