eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga kadetek: Trutnov přehrál Spartu, Chomutov prověřil Žabiny

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔18.1.2018
Extraliga kadetek: Trutnov přehrál Spartu, Chomutov prověřil Žabiny

USK Praha se doma utkal s Havířovem a lépe rozehrály tento duel právě domácí hráčky, které si během úvodní čtvrtiny vypracovaly jedenáctibodové vedení. V dobrém výkonu pokračovali domácí i ve druhém dějství a v poločase vedli o téměř dvacet bodů. Žádná změna nepřišla ani po změně stran, USK i nadále svůj náskok navyšoval. Domácí hráčky opanovaly doskoky, především třicet doskočených míčů v útoku se podepsalo na vyšším počtu střel. Havířov trápily ztráty, navíc neproměnil ani jeden pokus zpoza tříbodového oblouku. Všechny hráčky v dresu USK se zapsaly do střelecké listiny, nejvíce bodů nastřílela Anna Merhautová (14). Jedinou dvojcifernou střelkyní na straně hostujícího týmu byla s deseti body Eliška Kubíčková.

HB Basket na domácí palubovce porazil pardubickou Studánku a připsal si tak již sedmé vítězství v letošním ročníku. Pardubice sice od začátku mírně ztrácely, během prvního poločasu se ale držely na dostřel. Jako rozhodující se ukázala být třetí čtvrtina, ve které domácí hráčky navýšily svůj náskok až na dvacet bodů, čímž prakticky rozhodly o svém vítězství. Doskoky a ztráty tentokrát skončily vyrovnaně, HB Basket měl ale výrazně lepší procento střelby. V útoku ho táhla Natálie Juhászová, která nastřílela dvacet dva bodů (z pole 16/11). Její spoluhráčka Barbora Froňková ji podpořila třinácti body a poslední dvojcifernou střelkyní domácího týmu byla s deseti body Jesika Hibalová. V dresu Pardubic se s dvaceti body prosadila Zuzana Šitancová.

Trutnov se v domácím prostředí utkal se Spartou a i tentokrát dokázaly Východočešky uspět. Začátek zápasu se více vydařil pražskému týmu, který vedl o pět bodů, poté ale přišla bodová šňůra domácích hráček, které si vzaly vedení na svou stranu. Trutnov si v poločase do šaten odnášel dvojbodové vedení. Hned v úvodu třetí části srovnala na 29 – 29 střelou Tereza Halátková, Trutnov ovšem odpověděl úspěšnou střelou Markéty Šmahelové. Sparta se ovšem i nadále opírala o již zmíněnou Halátkovou, která dalšími devíti body v řadě poslala Spartu do pětibodového vedení. Po třiceti minutách hry měla dva body k dobru naopak Sparta. Závěrečnou desetiminutovku zahájil bodovou šňůrou Trutnov a právě to se ukázalo být rozhodující. Domácí hráčky si během ní vypracovaly devítibodový náskok, který už nepustily. Kristýna Holubcová vedla Trutnov k vítězství šestnácti body, po deseti bodech přidaly Aneta Finková a Markéta Šmahelová. Nejlepšími střelkyněmi Sparty byly s třinácti body Julia Vydrová a Tereza Halátková.

První vítězství v roce 2018 si připsal Hradec Králové, který přehrál Strakonice. Domácí lvice si již během úvodní části vypracovaly dvojciferný náskok, který navyšovaly po zbytek utkání. Strakonice trápilo nízké procento střelby a vysoký počet ztrát. Hradec těžil z útočných doskoků a proměnil téměř polovinu všech svých střel. Hned čtyři hradecké lvice nastřílely deset bodů a více, nejlepší střelkyní byla s patnácti body Adéla Vítová. Jedinou dvojcifernou střelkyní Strakonic byla s dvanácti body Sára Vadlejchová.

Vyrovnaný zápas se odehrál mezi KP Brnem a Chomutovem. Chomutov byl po celé utkání mírně vpředu, brněnský tým se ale neustále držel v těsném závěsu a pokoušel se duel otočit. Levhartice ale nakonec nátlaku odolaly a z Brna si odvezly osmibodové vítězství. Chomutov se sice dopustil dvaceti šesti ztrát, těžil ale z lepší úspěšnosti střelby a vydobyl si o osmnáct trestných hodů více. Výborným výkonem se blýskla Natálie Horsáková, která zapsala dvacet bodů (z pole 11/6, TH 11/8), dvacet doskoků, čtyři bloky, tři asistence a dva zisky. O dalších čtyřicet čtyři bodů se postaraly její čtyři spoluhráčky, které shodně nastřílely jedenáct bodů. V dresu Brna se s osmnácti body prosadila Iva Jedovnická.

Žabiny Brno nestačily na pražskou Slovanku. První poločas skončil nerozhodně za stavu 33:33. Úvod třetí čtvrtiny se lépe vydařil hostující Slovance, což se ukázalo jako rozhodující. Žabiny skórovaly až v páté minutě, Slovanka se naopak postarala o bodovou šňůru. Pražský celek už si vedení nenechal vzít a nadále se drží na čele tabulky. O dvaadvacet bodů hostujícího celku se postarala Monika Fučíková, dalších třináct přidala Andrea Ondroušková, deset nastřílela Eliška Brejchová s Petrou Malíkovou. Žabiny táhla Tereza Pogányová, která nastřílela dvacet čtyři bodů (z pole 17/10, TH 10/4) a přidala dvacet dva doskoků (z toho devět v útoku). Slovanka má na svém kontě stále jen jedinou porážku, Žabiny jsou aktuálně na třetí příčce.

Sobotní výsledky:

USK Praha – BK Havířov 64:30

HB Basket – Studánka Pardubice 75:52

Loko Trutnov – BA Sparta 58:55

Sokol Nilfisk Hradec Králové – BK Strakonice 73:46

KP Brno – Levhartice Chomutov 80:88

Žabiny Brno – Basket Slovanka 61:74

HB Basket zvítězil i v neděli, tentokrát přehrál Havířov. Domácí tým si vypracoval dvojciferné vedení již během prvního poločasu a moravský celek už se po změně stran do utkání nedokázal vrátit. Pražský tým těžil hlavně z útočných doskoků, Havířov se dopustil dvaceti sedmi ztrát. Výborný výkon opět podala pivotka Charlotte Semgady, která nasázela dvacet čtyři bodů (z pole 22/11, TH 2/2) a doskočila dvacet čtyři míčů, z toho deset v útoku. Šestnácti body se na vítězství podílela Jesika Hibalová. Double-double na straně Havířova získala taktéž pivotka Anna Paťorková, která do statistik zapsala šestnáct bodů a dvacet jedna doskoků.

Perfektní tento víkend zůstal i USK Praha, který porazil Pardubice. Pražský tým nic nepodcenil a zápas začal výborně především na obranné polovině, když soupeřkám povolil pouze třináct bodů během úvodní desetiminutovky. Domácí hráčky tak po první čtvrtině vedly o třináct bodů a svůj náskok postupně navyšovaly po zbytek utkání. I zde hrály velkou roli ztráty, kterých Studánka zapsala o šestnáct více. USK navíc proměnil hned pět trojkových pokusů ze sedmi. X-faktorem tohoto zápasu byla domácí Sarah Gallasová, která se blýskla jednadvaceti body (z pole 11/6, trojky 2/2, TH 3/3), šesti doskoky, osmi asistencemi a pěti zisky. USK mohl rozložit minutáž na všechny hráčky, jedenáct z nich se zapsalo do střelecké listiny. Pardubice se opět opíraly o výkon Zuzany Šitancové, autorky dvaadvaceti bodů.

Sparta napravila sobotní zaváhání v Trutnově výhrou v Hradci Králové. Hostující hráčky byly v první čtvrtině lepší a vedly o tři body, druhých deset minut bylo ale v režii domácího týmu, který si vzal vedení zpět. I ve třetí části byly lvice stále lepší a držely si mírný náskok, Sparta ale v závěrečné čtvrtině zabrala a mohutným finišem převrátila výsledek na svou stranu. Pražské hráčky zahájily poslední dějství šňůrou jedenácti bodů, lvice naopak vsítily první body až po třech minutách. Sparta ve svém náporu nepolevila a zejména výbornou obranou rozhodla o svém úspěchu. Hosté dokázali zvítězit i přes drtivých dvacet šest ztrát, toto číslo vykompenzovaly pětadvaceti útočnými doskoky a dobrým procentem střelby. Hana Kolegarová zapsala double-double za šestnáct bodů a dvanáct doskoků, jedenáct bodů přidala Julia Vydrová. Na straně Hradce se třinácti body prosadila Simona Fišerová a Natálie Rálišová.

Trutnov byl úspěšný i podruhé, když porazil Strakonice. Domácí hráčky nic nepodcenily a hned v úvodu utkání si vypracovaly dvojciferný náskok. Východočešky těžily hlavně z dobré obrany, za prvních deset minut povolily soupeřkám pouze šest bodů. Strakonice trápilo velmi nízké procento střelby, a ačkoliv Jihočešky zapsaly méně doskoků, vyrovnaly se Trutnovu v doskocích na útočné polovině. Domácí tým spoléhal na Markétu Šmahelovou a Kláru Švarcovou, obě tyto hráčky nastřílely po devatenácti bodech. Jedinou dvojcifernou střelkyní Strakonic byla se čtrnácti body Barbora Suchanová.

Žabiny druhý hrací den uspěly nad Chomutovem. Celek ze severu Čech předvedl velice dobrý první poločas, po kterém vedl 35:32. Ve druhé půli ale Žabiny zabraly a během třetí čtvrtiny skóre otočily a vypracovaly si devítibodový náskok. Svou sílu moravský celek definitivně potvrdil v závěrečné části, když i nadále navyšoval své vedení a již nepřipustil žádné drama. Domácí tým vedla Sára Kocourková, která zapsala double-double za sedmnáct bodů a dvanáct doskoků. Šestnáct bodů a devět doskoků přidala Tereza Pogányová. V dresu Chomutova zářila Dagmar Hrabovská, autorka dvaceti čtyř bodů.

Jednoznačné vítězství si odvezla Slovanka z palubovky KP Brna. Lídr soutěže byl od začátku lepší a soupeře přehrával. Slovanka vedla v poločase o dvacet bodů a o vítězi tak bylo téměř rozhodnuto. Pražský celek byl lepší na doskoku, zapsal méně ztrát a proměnil více než polovinu střeleckých pokusů za dva body. Brnu se nevedly trestné hody a vsítilo pouze jednu trojku. Komplexní výkon podala hostující Andrea Ondroušková, která nastřádala třicet bodů (z pole 16/8, trojky 4/1, TH 11/11), devět doskoků, sedm asistencí a sedm zisků. Dvaadvaceti body doplnila spoluhráčka Eliška Hálová. Ani jedna brněnská hráčka nenastřílela dvojciferný počet bodů, po devíti bodech si připsaly Romana Veselá a Veronika Vallová.

Nedělní výsledky:

HB Basket – BK Havířov 75:59

USK Praha – Studánka Pardubice 84:54

Sokol Nilfisk Hradec Králové – BA Sparta 47:55

Loko Trutnov – BK Strakonice 83:40

Žabiny Brno – Levhartice Chomutov 84:65

KP Brno – Basket Slovanka 44:94

Zdroj foto: Aneta Bachtíková

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace