eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga juniorek: USK našel přemožitele, Trutnov drží naději na postup do první čtyřky

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔25.1.2018
Extraliga juniorek: USK našel přemožitele, Trutnov drží naději na postup do první čtyřky

Cenné vítězství si připsaly hráčky Hradce Králové, které na domácí půdě porazily Žabiny Brno. Hradecké lvice od začátku kontrolovaly vývoj utkání, když si během první čtvrtiny vypracovaly mírné vedení. To dokázaly udržet i během druhé desetiminutovky a do šatny odcházely s náskokem dvanácti bodů. Domácí hráčky v dobrém výkonu pokračovaly i po změně stran a již nedovolily soupeřkám vrátit se zpět do zápasu. Lvicím pomohlo méně ztrát a lepší úspěšnost střelby. Výborný výkon podala pivotka Isnelle Natabou, která ke čtrnácti bodům připojila dvacet doskoků. Nejlepší střelkyní domácích byla s osmnácti body Lucie Bolardtová. Brno se opíralo o tři dvojciferné střelkyně, když po jedenácti bodech nastřílely Karolína Sczotková, Barbora Holomková a Barbora Tomancová.

Trutnov přehrál o pětadvacet bodů druhý brněnský tým. Východočešky se hned na začátku ujaly vedení a byly aktivnějším týmem. KP Brno sice vyhrálo na doskoku, dopustilo se ale o deset ztrát více a mělo nízké procento střelby. Domácí hráčky proměnily šest z deseti trojkových pokusů a hned tři z nich se dostaly do dvojciferných čísel. Nejlepší střelkyní zápasu byla se sedmnácti body Tereza Králová, která proměnila všechny čtyři střely zpoza tříbodového oblouku. Šestnáct bodů zapsala Kristýna Lačná a jedenáct jich přidala Anna Rylichová. V dresu Brna se na deset bodů dostala pivotka Ludmila Dudáčková.

USK Praha si poradil s pardubickou Studánkou. Pražský celek sice celý první poločas mírně vedl, Pardubice ho ale nenechaly výrazněji odskočit a po úvodních dvacet minut se držely v těsné blízkosti. Domácí hráčky zlomily odpor Studánky až během třetí čtvrtiny, během které si vypracovaly dvojciferné vedení. Studánka už v závěrečné části nenašla na hru USK odpověď a domácí hráčky si tak připsaly patnácté vítězství. Oba týmy se dopustily vysokého počtu ztrát a prokázaly aktivitu na útočném doskoku, utkání rozhodla lepší úspěšnost střelby domácích hráček. Julie Pospíšilová nasměrovala USK k vítězství dvaceti body, osmnáct bodů, čtyři doskoky, devět asistencí a tři zisky přidala rozehrávačka Kateřina Zeithammerová. Studánku vedla se sedmnácti body Pavlína Tabačková.

Ostrava zvítězila na hřišti Nuslí. Hostující tým vedl již v poločase o dvacet bodů a ani po změně stran nepřipustil žádné drama. Hráčky z Moravy měly velkou převahu na doskoku a dopustily se pouze sedmi ztrát, navíc vsítily dvanáct trojek. Anna Kubíčková zapsala double-double za patnáct bodů a dvacet doskoků, bodově tým vedla Natálie Miklíková (21 bodů, z pole 8/4, trojky 5/4, TH 2/1). Nusle se opět mohly spolehnout na Charlotte Semgady, autorku patnácti bodů a dvanácti doskoků. Ostrava v tomto roce ještě stále neprohrála, Nusle naopak na první vítězství stále čekají.

Jednoznačně skončil zápas mezi Jabloncem a Spartou. Pražský celek byl od začátku lepší na obou koncích palubovky. První koš utkání sice vstřelil domácí Jablonec, poté se ale začaly prosazovat hostující hráčky a Sparta už domácí zpátky do vedení nepustila. Hostující celek těžil z útočných doskoků, domácí hráčky trápil vysoký počet ztrát. Sparta střílela z pole s úspěšností přes šedesát procent. Hned čtyři hráčky se dostaly do dvojciferných čísel, lídrem týmu byla s dvaceti body Michaela Pitrová. Jablonec táhla opora Markéta Šoltysová, autorka jedenácti bodů, šesti doskoků a čtyř asistencí.

Jasný průběh mělo i utkání mezi domácí Slovankou a hostujícími Strakonicemi. Jihočešky během první čtvrtiny nastřílely dvacet bodů, obdržely jich ale jednatřicet. Slovanka ani nadále nic nepodcenila a svůj náskok navyšovala. Strakonice sice zapsaly méně ztrát, Slovanka si ale připsala dvacet útočných doskoků, navíc si vydobyla více trestných hodů. Eliška Hálová kralovala jako nejlepší střelkyně celému zápasu, když nastřílela dvacet devět bodů. Jen o bod méně zapsala Andrea Ondroušková. Jedinou dvojcifernou střelkyní na straně Strakonic byla s devatenácti body Kateřina Votavová (z pole 9/5, trojky 2/2, TH 6/3).

Sobotní výsledky:

Sokol Nilfisk Hradec Králové – Žabiny Brno 73:62

Loko Trutnov – KP Brno 65:40

USK Praha – Studánka Pardubice 81:67

Sokol Nusle – SBŠ Ostrava 50:88

Bižuterie Jablonec nad Nisou – BA Sparta Praha 31:83

Basket Slovanka – BK Strakonice 104:54

I Trutnov dokázal porazit brněnské Žabiny, Východočeský tým dokonce vybojoval lepší vzájemné skóre. Trutnovačky utkání začaly lépe a po první čtvrtině vedly o šest bodů. Jako rozhodující se ukázala být čtvrtina druhá, kterou domácí hráčky otevřely pěti body v řadě a dostaly tak svůj náskok do dvojciferných čísel. V následujících minutách zaznamenala osm bodů v řadě brněnská Tereza Vitulová a hosté se přiblížili na rozdíl čtyř bodů, závěr čtvrtiny ale patřil Trutnovu, který si čtrnácti body vzal náskok zpět. Domácí hráčky pokračovaly ve výborném výkonu i po změně stran a nedaly Brnu šanci na zvrat. Trutnov těžil z útočných doskoků a nízkého počtu ztrát. Výborným výkonem se prezentovala křídelnice Anna Rylichová, která zaznamenala šestnáct bodů, devět doskoků, pět asistencí, sedm zisků a dva bloky. Patnáct bodů přidala Markéta Přenosilová. Za Brno bodovala Tereza Vitulová, která byla s dvaadvaceti body nejlepší střelkyní zápasu.

Úspěšný víkend má za sebou Hradec Králové, který si v neděli poradil i s druhým týmem z Brna. Hradecké lvice udaly tempo zápasu již během první čtvrtiny, ve které povolily soupeřkám pouze šest bodů. KP Brno už nedokázalo bodový deficit dohnat a domácí hráčky si tak připsaly další dva body. Lvice těžily především z útočných doskoků a přinutily soupeřky k pětadvaceti ztrátám. Isnelle Natabou opět zapsala double-double, tentokrát za dvacet čtyři bodů a čtrnáct doskoků. Čtrnácti body ji podpořila Lucie Bolardtová, trojici dvojciferných střelkyň uzavřela s deseti body Petra Poláčková. KP Brno se mohlo opět spolehnout na pivotku Ludmilu Dudáčkovou, která do statistik zapsala dvacet jedna bodů a osm doskoků.

Druhý hrací den už byla Studánka úspěšná, když porazila Nusle. Domácím hráčkám se nedařila střelba a trápily je ztráty. Naopak je může těšit větší počet doskoků. Pardubice ovládly již první desetiminutovku poměrem 28:6, čímž prakticky rozhodly o svém vítězství. Hostující tým rozložil minuty na všechny hráčky a všechny se také zapsaly do střelecké listiny. Hráčkou utkání byla Pavlína Tabačková, která získala double-double za dvacet osm bodů (z pole 16/7, trojky 2/2, TH 9/8) a jedenáct doskoků. Nusle našly jedinou dvojcifernou střelkyni v Kláře Matiáškové, která taktéž zapsala double-double za jedenáct bodů a dvanáct doskoků.

Skalp doposud neporaženého týmu získala Ostrava. Moravský celek zvítězil na palubovce pražského USK rozdílem šesti bodů. První čtvrtina skončila rozdílem tří bodů pro hostující tým. Ostrava ve svém náporu pokračovala i nadále, USK se sice po třech minutách přiblížil na rozdíl jediného bodu, Ostrava ale uzavřela čtvrtinu bodovou šňůrou a v poločase vedla o čtrnáct bodů. Třetí čtvrtina skončila vyrovnaně, v závěrečné části se ale domácí hráčky vrátily zpět do zápasu a minutu před koncem ztrácely pouze dva body. Poté ale faulovaná Natálie Rašková proměnila oba trestné hody a USK v následujícím útoku neskóroval. Rašková proměnila další dva trestné hody, čímž zpečetila výhru hostujícího celku. Ostrava přežila i dvacet tři ztrát a proměnila pouze jednu trojku, střílela ale lépe z pole. S patnácti body tým vedla již zmíněná Natálie Rašková, třináct jich přidala Gabriela Busková a dvanáct Anežka Kopecká. USK táhla s jednadvaceti body Julie Pospíšilová.

Těsné vítězství si v pražském derby připsala Sparta. Hostující tým si na půdě Slovanky vytvořil až devatenáctibodové vedení, nepodařilo se mu ho ale udržet. Sparta využívala hlavně vymezené území, ze kterého zapsala čtyřiačtyřicet bodů. Slovanka odpovídala body z rychlého protiútoku. Po trojce Petry Malíkové se náskok Sparty ztenčil na pouhé dva body, vzápětí ale dvojtaktem odpověděla Michaela Pitrová. Následně koš zaznamenala Barbora Jindrová a Sparta vedla o šest bodů. V dalším útoku dvěma body snížila bodový rozdíl Andrea Ondroušková, devatenáct vteřin před koncem ale klíčovou střelu proměnila Michaela Pitrová a Slovanka již nenašla odpověď. Na vítězství Sparty tak nemohly nic změnit ani dva úspěšné trestné hody Ondrouškové tři sekundy před závěrečnou sirénou. Spartu táhla Simona Sklenářová, kterou dělil jediný doskok od zisku double-double (18+9). Patnácti body se blýskla Michaela Pitrová. Slovanku táhla s šestadvaceti body Andrea Ondroušková, šestnáct bodů nastřílela Petra Malíková.

Druhé vítězství v tomto ročníku extraligy juniorek si připsaly Strakonice, které vyhrály v Jablonci. Jihočešky se od začátku ujaly vedení, domácí celek jim ale nedovolil výrazněji odskočit, a tak poločasový náskok hostujícího týmu byl pouze čtyřbodový. Stejné vedení si Strakonice držely i po třiceti minutách, zápas tak směřoval do vyrovnané poslední čtvrtiny. V té nakonec byly opět lepší hostující Strakonice. Jihočešky lépe střílely z pole a doskočily více míčů. Jablonec táhla Hana Krajáková, autorka devatenácti bodů. Strakonice k výhře dovedla trojice hráček, které nastřílely dvojciferný počet bodů. Jedenáct bodů nastřílela Barbora Suchanová, po deseti bodech zapsaly Kateřina Votavová a Nikola Kohoutová.

Nedělní výsledky:

Loko Trutnov – Žabiny Brno 83:63

Sokol Nilfisk Hradec Králové – KP Brno 85:57

Sokol Nusle – Studánka Pardubice 43:89

USK Praha – SBŠ Ostrava 58:64

Basket Slovanka – Sparta Praha 64:68

Bižuterie Jablonec nad Nisou – BK Strakonice 52:58

Zdroj foto: Aneta Bachtíková

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace