eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Brandon Spearman střídá Domineze Burnetta | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Brandon Spearman střídá Domineze Burnetta

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔25.1.2018
Brandon Spearman střídá Domineze Burnetta

Do kádru BK JIP Pardubice přichází z bundesligové Jeny koncový rozehrávač Brandon Spearman (191 cm), který by se měl objevit v pondělním utkání KNBL s Opavou. V pardubickém dresu tak vystřídá Domineze Burnetta, který zamířil do lotyšského Ventspilsu za který odehrál už první utkání v Lize mistrů.

Zanedlouho sedmadvacetiletý hráč na pozici 2 a 3 má za sebou kariéru na Simeon Career Academy (High school), Hawai Warriors (NCAA1), odkud přišel do Německa. Tam během 3,5 let hrál za SC Rist Wedel (Pro B), TBB Trier (Pro A) a naposledy za Science City Jena (Bundesliga). V loňské sezoně v dresu Trieru patřil k lídrům týmu a střílel průměrně 15,8 bodu na zápas, při výborné úspěšnosti tříbodové střelby (40 %). V letošní sezoně hájil barvy dalšího bundesligového klubu z Jeny. Tam však nebyl vytěžován tak, jak by si představoval a přestup do Beksy je  pro něj novou výzvou.

K přestupu do Pardubic Spearman dodal, že „v mém rozhodovacím procesu, který klub zvolit, sehrála velkou roli skvělá komunikace s trenérem Sandersem. Opravdu mi hodně  pomohl v rozhodnutí, který klub upřednostnit, z našich rozhovorů jsem cítil určité spojení mezi námi. Těším se až se připojím k týmu. Jsem moc rád, že se stávám jedním z členů pardubické komunity. Chci tvrdě pracovat a dělat to, co po mně bude chtít trenér a čím pomohu svému týmu.“ Generální manažer BK JIP Pardubice Martin Marek ho doplnil slovy, „paralelně s transferem Domineze Burnetta do lotyšského Ventspilsu jsme hledali hráče, kterým bychom doplnili náš tým na pozici koncového rozehrávače. Snahou bylo přivést kreativního, rozehraného hráče, který bude schopný tvořit s  míčem, ale současně zapadne do týmového konceptu. Na Brandonovi nás od začátku zaujala energie, kterou dává do hry na obou polovinách hřiště, i fakt, že již v minulosti  byl lídrem svých předchozích klubů.“ V pardubickém dresu bude nosit číslo 32.

 

Foto: BK JIP Pardubice

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace