eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Brandon Spearman střídá Domineze Burnetta | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Brandon Spearman střídá Domineze Burnetta

📁 Archiv, Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔25.1.2018
Brandon Spearman střídá Domineze Burnetta

Do kádru BK JIP Pardubice přichází z bundesligové Jeny koncový rozehrávač Brandon Spearman (191 cm), který by se měl objevit v pondělním utkání KNBL s Opavou. V pardubickém dresu tak vystřídá Domineze Burnetta, který zamířil do lotyšského Ventspilsu za který odehrál už první utkání v Lize mistrů.

Zanedlouho sedmadvacetiletý hráč na pozici 2 a 3 má za sebou kariéru na Simeon Career Academy (High school), Hawai Warriors (NCAA1), odkud přišel do Německa. Tam během 3,5 let hrál za SC Rist Wedel (Pro B), TBB Trier (Pro A) a naposledy za Science City Jena (Bundesliga). V loňské sezoně v dresu Trieru patřil k lídrům týmu a střílel průměrně 15,8 bodu na zápas, při výborné úspěšnosti tříbodové střelby (40 %). V letošní sezoně hájil barvy dalšího bundesligového klubu z Jeny. Tam však nebyl vytěžován tak, jak by si představoval a přestup do Beksy je  pro něj novou výzvou.

K přestupu do Pardubic Spearman dodal, že „v mém rozhodovacím procesu, který klub zvolit, sehrála velkou roli skvělá komunikace s trenérem Sandersem. Opravdu mi hodně  pomohl v rozhodnutí, který klub upřednostnit, z našich rozhovorů jsem cítil určité spojení mezi námi. Těším se až se připojím k týmu. Jsem moc rád, že se stávám jedním z členů pardubické komunity. Chci tvrdě pracovat a dělat to, co po mně bude chtít trenér a čím pomohu svému týmu.“ Generální manažer BK JIP Pardubice Martin Marek ho doplnil slovy, „paralelně s transferem Domineze Burnetta do lotyšského Ventspilsu jsme hledali hráče, kterým bychom doplnili náš tým na pozici koncového rozehrávače. Snahou bylo přivést kreativního, rozehraného hráče, který bude schopný tvořit s  míčem, ale současně zapadne do týmového konceptu. Na Brandonovi nás od začátku zaujala energie, kterou dává do hry na obou polovinách hřiště, i fakt, že již v minulosti  byl lídrem svých předchozích klubů.“ V pardubickém dresu bude nosit číslo 32.

 

Foto: BK JIP Pardubice

Sdílejte tento článek

Podobné články

Holandské tulipány Bekse nevoněly

Holandské tulipány Bekse nevoněly

Tak tohle se hrubě nepovedlo! Basketbalisté Beksy Pardubice vstoupili do základní části letošního FIBA Europe Cupu tragicky. Z palubovky nizozemského

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace