Nymburk uspěl i na Arisu, vedl jej Ray | Probasket.cz

Nymburk uspěl i na Arisu, vedl jej Ray

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔20.12.2017

Kendrick Ray byl s 22 body a 6 doskoky ústřední postavou Nymburku v 9. kole Ligy Mistrů, kde mistr vyhrál na palubovce Arisu Soluň stylem start-cíl 65:71. Uspěl i USK Praha, který v Alpe Adria Cupu porazil slovinské Laško 74:62, naopak Ústí nad Labem prohrálo v Levicích 78:92 a soutěž pro něj končí v základní skupině.

Přestože výsledek zní pro Nymburk o 6 bodů, jednalo se o poměrně jasné utkání. Hrálo se spíše podle defenzivních not Arisu, který nastoupil s omezenou minutáží pivota Bensona (vinou zdravotních trablů hrál pouze 4,5 minuty). Ovšem hosté se přizpůsobili v taktice a na rozdíl od Řeků byli mnohem týmovější a nápaditější v útoku. Po zásluze tedy ovládli poslední tři minuty první části a šňůrou 2-8 se dostali do vedení 11-17. Koncert Středočechů začal naplno vyhrávat od druhé desetimunutovky, v níž se 8, resp. 7 body prezentovali Ray s Berišou. Druhý jmenovaný zvyšoval trojkou už na 12-37 a zdálo se rozhodnuto. Jenže Aris to nevzdal a hlavně zásluhou Tsairelise s Vasilopoulosem začínal dotahovat. Nymburský náskok byl ten tam a kritické 36. a 37. minutě dokonce Řekové po šestkách Vasilopoulose vedli 61-60. Lawrence ale hned z následujících útoků umlčel poloprázdnou halu dvěma trojkami a definitivně rozhodl o šesté výhře svého týmu v letošní LM.

„Jsem na svoje hráče pyšný. Máme partu skvělých kluků s velkým charakterem, s velkým srdcem a hlavně souhrou. Můžeme se bavit o taktikách a akcích, ale nakonec je to hlavně o lidech. Máme v týmu lidi, kteří se podpoří navzájem, rozumí si, a to je to hlavní. To je něco speciálního a doufám, že to takto bude pokračovat,“ pochvaloval si kouč Nymburku Oren Amiel.

První triumf pro USK

Navzdory double – doublu Urbana Durnika (23 bodů a 11 doskoků) z Laška, získali v Helios Alpe Adria Cupu první výhru hráči domácího USK Praha. Tým, jenž nyní vede asistent Jan Pospíšil výborně bránil a po vlažném začátku šňůrou 15-2 ve druhé polovině druhé čtvrtiny otočil mírně nepříznivé skóre až na poločasových 40-30. Díky výborné střelbě z pole (55 %) si mladé Sovy držely slušný náskok až do konce a dokráčely k první výhře ve skupině. S bilancí 1-2 jsou třetí a stále mají možnost postoupit do play off. Ze hry venku je po čtvrté prohře ve skupině D. naopak Sluneta Ústí nad Labem: Špatná obrana a druhý zápas ve dvou dnech měla za následek porážku 92-78 v Levicích, kde Severočeši ztratili hrozivých 28 míčů a nepomohl jim ani slušný výkon 24-bodového Ladislava Pecky.