eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga kadetek: Slovanka přehrála USK, Trutnov doma stále neporažen

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔4.12.2017
Extraliga kadetek: Slovanka přehrála USK, Trutnov doma stále neporažen

HB Basket Praha si odvezl výhru z palubovky Chomutova. Po první čtvrtině vedly o bod hostující hráčky, v poločase měly ale tři body k dobru domácí levhartice. Ve třetí části byl ale opět lepší pražský HB Basket, který si vytvořil klíčové sedmibodové vedení, které si už nenechal vzít. Hostujícímu týmu pomohlo dvacet útpčných doskoků, navíc zapsal o třináct ztrát méně. Chomutov měl lepší úspěšnost střelby za dva body, HB Basket měl ale o osmnáct střel navíc. Natálie Juhászová pomohla zařídit vítězství jednadvaceti body, po dvanácti bodech přidaly Jesika Hibalová s Terezou Holanovou. Na straně Chomutova s třiadvaceti body zazářila Nikola Zdeňková s Dagmar Hrabovskou.

Pražské derby dvou celků z čela tabulky se odehrálo na hřišti Slovanky, kam zavítal USK Praha. I toto utkání bylo v prvním poločase vyrovnané a rozhodnutí padlo během třetí desetiminutovky, ve které si domácí hráčky vytvořily dvojciferný náskok. Petra Malíková zařídila pět bodů Slovanky po sobě, v zápětí ji trojkou podpořila Martina Fučíková. USK už se během závěrečné čtvrtiny nepodařilo manko smazat a připsal si tak první letošní porážku v extralize. Slovanka byla aktivnější na útočném doskoku, navíc se dopustila méně ztrát a střílela o dvanáct trestných hodů více. Hráčkou utkání byla domácí Petra Malíková, která nastřílela dvacet pět bodů (z pole 10/8, trojky 2/2, TH 3/3) a přidala dva doskoky a čtyři zisky. Čtrnáct bodů přidala Andrea Ondroušková. V dresu USK nastřílela sedmnáct bodů rozehrávačka Kateřina Zeithammerová.

Vyrovnaný zápas se hrál na palubovce Žabin, kde se domácí tým utkal se Spartou. Utkání začal lépe právě domácí tým, který po deseti minutách vedl o pět bodů, v poločase to bylo o sedm. Žabiny vedly i po třetí čtvrtině, Sparta se ale zvedla a zápas dovedla do vyrovnané koncovky. Dvě minuty před koncem bylo srovnáno, za stavu 55:55 dala Brnu dvoubodové vedení Veronika Štursová. O minutu později se postavila na čáru trestného hodu Sparta, ta však byla úspěšná pouze jednou. Žabiny naopak opět proměnily oba trestné hody a jednapadesát vteřin do konce vedly o tři body. Sparta opět snížila jednou šestkou, jedenáct vteřin před koncem sebrala domácím míč, její závěrečná akce ale košem neskončila a Brno se tak mohlo radovat z šestého vítězství. Tereza Pogányová vedla domácí tým se čtrnácti body, výborný výkon za Spartu předvedla Hana Kolegarová, která k devatenácti bodům přidala dvanáct doskoků, pět bloků, pět asistencí a šest zisků.

KP Brno vyhrálo nad hostujícími Strakonicemi. Jihočešky sice od začátku mírně ztrácely, pořád se ale držely na dostřel. Po změně stran však Brno začalo dominovat a nakonec své soupeřky přehrálo o téměř třicet bodů. Brno bylo lepší na doskoku i ve ztrátách, Strakonice trápila nízká úspěšnost střelby. Domácí Aneta Škápíková byla s patnácti body nejlepší střelkyní zápasu, třináct bodů přidala Iva Jedovnická a dvanáct Romana Veselá. Strakonice vedla s jedenácti body Kateřina Votavová, dvojciferný počet bodů nastřílela i Tereza Soukupová.

Havířov nestačil na hradecké lvice, ačkoliv to dlouho vypadalo, že si dva body z Hradce přece jen odveze. Ještě po třetí čtvrtině byl Havířov ve vedení, závěrečná čtvrtina ale patřila domácímu Hradci. Lvice ubránily Havířov na devíti bodech, samy jich přitom nastřílely čtyřiadvacet. Domácí tým sice proměnil jen jednu tříbodovou střelu z šestnácti pokusů, vydobyl si ale více trestných hodů a zapsal méně ztrát. Havířov měl naopak nižší procento střelby za dva body, lvice si také připsaly o osm útočných doskoků více. Hradecká Simona Fišerová byla hráčkou utkání s double-double za sedmnáct bodů a deset doskoků, Havířov opět držela Anna Paťorková, která nastřádala patnáct bodů, sedmnáct doskoků a deset získaných faulů.

Cenné vítězství získal Trutnov, který na domácím hřišti porazil Studánku Pardubice. Trutnov ovládl první čtvrtinu poměrem 25:17, druhá část ale patřila hostujícím hráčkám, které do poločasu otočily skóre ve svůj prospěch a vedly o deset bodů. Domácí manko ve třetí čtvrtině stáhly, Pardubice si ale do závěrečné desetiminutovky stále odnášely tříbodové vedení. To na začátku čtvrtého dějství navýšila dvoubodovou střelou Zuzana Šitancová, poté ale přišla šňůra Trutnova a pět a půl minuty před koncem svítilo na tabuli skóre 67:61. Třemi body v řadě snížila manko Studánky opět Šitancová, Trutnov ale po technické chybě hostujícího trenéra své vedení navýšil na čtyři body. Minutu a půl před koncem zápasu se trefila pardubická Pavlína Tabačková, tříbodové vedení Trutnovu vrátila Kristýna Holubcová. Následný útok Pardubic úspěšný nebyl, dva body tak zůstaly v Trutnově. Markéta Šmahelová zapsala double-double za jednadvacet bodů a třináct doskoků, sedmnáct bodů nastřílela Štěpánka Ježková. Pardubice držela s dvaceti body opora Zuzana Šitancová, osmnáct bodů přidala Pavlína Tabačková.

Sobotní výsledky:

Levhartice Chomutov – HB Basket Praha 67:82

Basket Slovanka – USK Praha 65:55

Žabiny Brno – BA Sparta 59:57

KP Brno – BK Strakonice 70:43

Sokol Nilfisk Hradec Králové – BK Havířov 68:59

Loko Trutnov – Studánka Pardubice 71:68

USK Praha předehrával nedělní utkání na půdě Chomutova již v pátek, toto dvojkolo tedy začal vítězně. Levhartice mu ale nedaly nic zadarmo a pražský celek se na výhru nadřel. Domácí hráčky ještě po třetí čtvrtině ztrácely pouhé tři body, USK o svém úspěchu definitivně rozhodl až během závěrečné části. Chomutov měl výborné procento trojek, když proměnil hned šest z osmi pokusů, trápil ho ale vysoký počet ztrát. USK byl navíc aktivnější na útočném doskoku a ztrát zapsal pouze devět, což mu vyneslo o dvacet čtyři více střel.

Nikola Zdeňková byla s devatenácti body oporou Chomutova, double-double za dvanáct bodů a třináct doskoků si připsala Lucie Ceralová. USK k úspěchu nasměrovala rozehrávačka Kateřina Zeithammerová, která měla velmi blízko k cennému triple-double, když nastřílela dvaadvacet bodů a přidala sedm doskoků a deset získaných míčů. Šestnácti body se na výhře podílela Anna Merhautová, třinácti body jí sekundovala Sarah Gallasová.

Slovanka v neděli porazila HB Basket a ujala se vedení celé soutěže. Domácí tým vedl již po první čtvrtině o jedenáct bodů a své vedení navyšoval až do konce zápasu. Velký rozdíl panoval na doskoku, který Slovanka ovládla poměrem 53 – 31, stejný tým měl také lepší úspěšnost střelby. Andrea Ondroušková zatížila konto soupeřek dvaceti body (z pole 14/8, trojky 2/1, TH 1/1), Eliška Hálová si připsala double-double za šestnáct bodů a třináct doskoků, když hned deset míčů doskočila v útoku. Ani jedna hráčka v dresu HB Basket nepokořila dvojcifernou hranici, nejlepší střelkyní týmu byla s osmi body Natálie Juhászová.

Vítězství získaly i brněnské Žabiny, které přivítaly Strakonice. Hostující hráčky držely s domácím týmem krok během první čtvrtiny, po které ztrácely šest bodů, Brno ale svůj náskok během druhé části natáhlo a poločasový rozdíl už byl dvojciferný. Žádná změna nepřišla ani ve druhém poločasu a Brno svůj náskok i nadále navyšovalo. Žabinám pomohlo sedmatřicet útočných doskoků, což jim i přes vyrovnaný počet ztát vyneslo o třetinu střel více. Strakonice může těšit větší aktivita na čáře trestného hodu. Všechny hráčky, které k utkání nastoupily, se zapsaly do střelecké listiny, nejlepší střelkyní zápasu byla s devatenácti body domácí Veronika Štursová. Kateřina Votavová nastřílela na straně Strakonic bodů dvanáct.

Úspěšný víkend měl celek KP Brno, který vyhrál i v neděli, tentokrát si těsně poradil s pražskou Spartou. Sparta v poločase vedla o sedm bodů, Brno ale ve třetí čtvrtině výsledek otočilo a do čtvrté části si odnášelo jeden bod k dobru. Hned na začátku závěrečné části vrátila trojkou vedení Spartě Tereza Halátková, následně dvojtakt proměnila Hana Kolegarová. Brno se ale do hry vrátilo šesti proměněnými trestnými hody v řadě, Romana Veselá poté přidala nájezd. Sparta snížila na dvoubodový rozdíl střelou z ruky Anny Sekyrové, půl minuty před koncem ale skórovala brněnská Petra Knoflíčková a vítězství domácích nájezdem definitivně potvrdila Romana Veselá. Tato hráčka se na výhře podílela šestnácti body, dvanáct bodů přidala Lenka Slavíková. Sparta se opírala o střelecký přísun Terezy Halátkové, autorky čtrnácti bodů, komplexní výkon opět podala Hana Kolegarová, která nastřádala jedenáct bodů, stejný počet doskoků, čtyři asistence a po třech blocích a ziscích.

Až prodloužení muselo rozhodnout o vítězi zápasu mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, v posledních dvou minutách šel po dvou trestných hodech do vedení Hradec, Pardubice ale odpověděly střelou za dva body od Zuzany Šitancové. Oba týmy měly poté k dispozici jeden útok, ani jeden ale úspěchem neskončil a muselo se nastavovat. Tři minuty před koncem prodloužení vypadala situace lépe pro pardubickou Studánku, která vedla o čtyři body, následně se ale trefila hradecká Martina Sakslová a dva trestné hody proměnila Adéla Vítová. Pardubice ale také proměnily dva trestné hody a šestatřicet sekund před koncem proměnila klíčovou trojku Michaela Zvancigerová. Následná útočná akce Hradce úspěšná nebyla a vítězství stvrdila dvěma šestkami Šitancová. Pavlína Tabačková se na výhře Pardubic podílela dvaadvaceti body a šestnácti doskoky, dokonce dvacet pět bodů nastřílela Zuzana Šitancová. Hradec vedla se sedmnácti body Martina Sakslová, čtrnácti body se blýskla Simona Fišerová.

Druhé vítězství si tento víkend připsal Trutnov, který si poradil s Havířovem. Moravský celek ztrácel v poločase devět bodů, Trutnov ale v dobrém výkonu pokračoval i po změně stran a natáhl svůj náskok do dvojciferných čísel. Havířov měl sice lepší úspěšnost střelby za dva body, Trutnov ale proměnil více střel celkově a měl k dispozici více trestných hodů. Výborným výkonem se prezentovala domácí Tereza Králová, která nastřílela dvacet sedm bodů a přidala devět doskoků, tři asistence a čtyři zisky. Dvacet bodů přidala její spoluhráčka Kristýna Holubcová. Nejlepší střelkyní Havířova byla s šestnácti body Anna Paťorková.

Nedělní výsledky:

Levhartice Chomutov – USK Praha 68:78

Basket Slovanka – HB Basket Praha 70:39

Žabiny Brno – BK Strakonice 76:44

KP Brno – BA Sparta 65:61

Sokol Nilfisk Hradec Králové – Studánka Pardubice 73:78

Loko Trutnov – BK Havířov 70:54

Zdroj foto: Aneta Bachtíková

Sdílejte tento článek

Podobné články

Hrajeme spolu za Pardubice. A proti Nymburku

Hrajeme spolu za Pardubice. A proti Nymburku

Po reprezentační pauze nastává návrat do ligové reality všedního dne. To znamená jediné - a sice, že fanoušci vyjdou na

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace