eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Extraliga kadetek: Brněnské derby pro Žabiny, Slovanka si udržela první příčku

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔27.12.2017
Extraliga kadetek: Brněnské derby pro Žabiny, Slovanka si udržela první příčku

Havířov na své palubovce přivítal Pardubice. Studánce úvod do zápasu příliš nevyšel a po deseti minutách prohrávala o třináct bodů. Ve druhé čtvrtině se dokázala zvednout a povedlo se jí pár bodů z náskoku soupeřek umazat, třetí dějství už ale opět patřilo Havířovu a domácí hráčky definitivě rozhodly o svém vítězství. Moravský celek byl lepší na doskoku, a ačkoliv Pardubice měly lepší procento střelby za tři body, Havířov měl lepší střelbu z pole. Anna Paťorková zapsala double-double za devatenáct bodů a třináct doskoků, patnáct bodů přidala Tereza Kubeňová. Hostující tým vedla s jedenácti body Barbora Jezdinská, která byla jedinou dvojcifernou střelkyní Pardubic.

BA Sparta Praha hrála doma proti Strakonicím. Domácí hráčky od začátku dominovaly, již během první desetiminutovky si vytvořily dvojciferný náskok, který navyšovaly po zbytek utkání. Strakonice trápil vysoký počet ztrát, Sparta si díky útočným doskokům vypracovala více střel. Všechny hráčky v dresu domácího týmu se zapsaly do střelecké listiny, nejvýrazněji se prosadila Hana Kolegarová, která k dvaceti bodům přidala i třináct doskoků, šest zisků a čtyři asistence. Na straně Strakonic předvedla výborný výkon křídelnice Barbora Suchanová, která nastřílela dvacet sedm bodů (z pole 18/10, TH 10/7) a připojila deset doskoků.

Slovanka hrála v Chomutově a byla v roli favorita, zápas však lépe rozehrály domácí levhartice. Ty po první čtvrtině vedly o dva body a nedaly hostujícím hráčkám nic zadarmo. Slovanka během druhé čtvrtiny zlepšila činnosti na obou polovinách hřiště a ještě do poločasu si stihla vypracovat devítibodové vedení. Pražský tým si náskok pohlídal i po změně stran a již nepustil soupeřky zpět do zápasu. Chomutov byl lepší na doskoku, zapsal ale o šestnáct ztrát více. Slovanka ve svém středu našla hned čtyři dvojciferné střelkyně, po sedmnácti bodech nastřílely Monika Fučíková s Eliškou Hálovou. Nejlepší střelkyní zápasu byla s dvaadvaceti body chomutovská Dagmar Hrabovská, její spoluhráčka Natálie Horsáková se blýskla ziskem double-double za devatenáct bodů a patnáct doskoků.

V tradičním městském derby se utkaly Žabiny a KP Brno, první zápas týmy sehrály na Rosničce. Po celý první poločas bylo vpředu hostující KP, které vedlo o deset bodů. Domácí hráčky ale famózní třetí čtvrtinou skóre otočily ve svůj prospěch. Hostující tým se pokusil utkání ještě zdramatizovat, Žabiny už ho ale do vedení znovu nepustily. Domácí hráčky ovládly doskok, agresivní hrou si také vydobyly o deset trestných hodů více. Žabiny k vítězství třiadvaceti body nasměrovala Tereza Pogányová, jedenáct bodů přidala Gabriela Novotná. Na straně soupeřek se dvaadvaceti body prosadila Petra Knoflíčková, třináct jich nastřílela Romana Veselá.

Trutnov sehrál první utkání tohoto dvojkola na hřišti hradeckých lvic. Trutnovačky od začátku ztrácely, Hradec si během první čtvrtiny vypracoval osmibodové vedení a hostující hráčky už nedokázaly manko smazat, ačkoliv se ve třetí čtvrtině dokázal přiblížit na rozdíl čtyř bodů. Přestože Trutnov lépe střílel zpoza tříbodového oblouku, Hradec si díky útočných doskokům a ztrátám soupeřek vytvořil o patnáct střel více. Domácí hráčky střílely i více trestných hodů. Hradec se opíral o střelecký výkon Simony Fišerové, která zazářila třiatřiceti body (z pole 15/9, trojky 5/3, TH 8/6) a deseti doskoky, navíc zvládla i šest zisků. V dresu Trutnova nastřílela třináct bodů Štěpánka Ježková, jedenácti body ji podpořila Tereza Králová.

USK Praha hrál na palubovce pražského HB. Hostující hráčky byly v první půli lepší a vypracovaly si téměř třicetibodový náskok, domácí hráčky se ale nevzdaly a dokázaly druhou půlku duelu vyhrát, to ale nemohlo na vítězství USK nic změnit. USK dominoval na doskoku, HB Basket trápil vysoký počet ztrát. Hostující rozehrávačka Kateřina Zeithammerová opět podala výborný výkon, když do statistik zapsala dvacet bodů, třináct doskoků, sedm asistencí a pět zisků. Na straně domácího celku získaly double-double Natálie Juhászová s Charlotte Semgady, které zvládly třináct bodů a deset doskoků, respektive sedmnáct bodů a čtrnáct doskoků.

Sobotní výsledky:

BK Havířov – Studánka Pardubice 62:46

BA Sparta – BK Strakonice 101:58

Levhartice Chomutov – Basket Slovanka 67:86

Žabiny Brno – KP Brno 75:69

Sokol Nilfisk Hradec Králové – Loko Trutnov 77:56

HB Basket Praha – USK Praha 63:73

Studánka hrála v neděli doma, i toto utkání ale rozehrál lépe Havířov. Ten v poločase vedl už o čtrnáct bodů, Studánka se ale nevzdala a po změně stran manko snížila. Po třiceti minutách prohrávala o sedm bodů, během závěrečné čtvrtiny se ale dostala až na rozdíl dvou bodů. Blíž se ale domácí hráčky nedostaly, Havířov naopak skóroval a výhru definitivně potvrdila sedm sekund před koncem jedním trestným hodem Anna Paťorková. Studánka byla výrazně lepší na doskoku, Havířov ale střílel s lepším procentem úspěšnosti. Již zmíněná Anna Paťorková se na vítězství podílela dvaceti třemi body a deseti doskoky, dvacet jedna bodů na straně Pardubic nastřílela Zuzana Šitancová s Barborou Jezdinskou.

Strakonice doma přivítaly Spartu a tentokrát se mezi těmito dvěma týmy odehrála vyrovnanější partie. Strakonice se po tři čtvrtiny držely na dostřel, Sparta vítězství definitivně uhrála až během čtvrté části. Strakonice sice lépe střílely za dva body, Sparta byla ale velmi přesná zpoza tříbodového oblouku (60%) a vydobyla si o deset trestných hodů více. Navíc se dopustila pouze šesti ztrát. Tereza Halátková nastřílela pětadvacet bodů, přičemž byla perfektní ve střelbě za tři body (5/5). Její spoluhráčka Hana Kolegarová opět zapsala double-double za sedmnáct bodů a dvanáct doskoků. Strakonice se čtrnácti body vedla Barbora Suchanová.

Již o týden dříve toto kolo předehrál Chomutov na hřišti pražské Slovanky. Domácí tým nic nepodcenil a hned od začátku se ujal vedení. Poločasový náskok Slovanky činil dvacet bodů a domácí hráčky ho navyšovaly i během druhé půle. Levhartice byly lepší na doskoku, nevsítily ale ani jednu trojku a zapsaly o čtrnáct ztracených míčů více. Natálie Horsáková byla se sedmnácti body jedinou dvojcifernou střelkyní Chomutova, Slovanka se opírala o Elišku Hálovou, Natálii Budilovou, Andreu Ondrouškovou a Elišku Brejchovou, které nastřílely dvojciferný počet bodů.

Žabiny si i v neděli poradilyl se svým městským rivalem, ačkoliv i podruhé po první čtvrtině prohrávaly. Hostující hráčky ale opět zápas během druhé desetiminutovky otočily a nepustily soupeřky zpět do vedení. Žabiny dominovaly na doskoku, výrazně jim pomohlo hlavně dvacet osm útočných doskoků. Nemusel je tak ani mrzet vyšší počet ztrát a horší úspěšnost střelby za tři body. Tereza Pogányová se blýskla třiadvaceti body a dvaceti doskoky, double-double do statistik zapsala i Sára Kocourková (12+15). KP Brno se mohlo spolehnout na Romanu Veselou, autorku sedmnácti bodů.

Trutnov se opět utkal s Hradcem Králové, tentokrát ale na domácí palubovce. Hradec si vytvořil mírný náskok, Trutnov mu ale nedovolil výrazněji odskočit. Hradecké lvice v poločase vedly o deset bodů, toto vedení jim zůstalo i po třiceti minutách hry. Domácím hráčkám už se ale nepodařilo náskok soupeřek snížit a vrátit se zpět do zápasu, derby těchto dvou týmů tak letos dopadlo lépe v obou případech pro Hradec. Lvice těžily z útočných doskoků, navíc se dopustily pouhých tří ztrát. Simona Fišerová byla nejlepší střelkyní hostí s šestnácti body, Trutnov spoléhal na Kristýnu Holubcovou, která zatížila konto soupeřek čtrnácti body.

USK Praha i podruhé jednoznačně zvítězil nad týmem HB Basket. Hostující hráčky ovšem nezačaly utkání špatně, během první půle pouze mírně ztrácely, druhý celek soutěže ale po změně stran definitivně odskočil. USK zlepšil činnosti hlavně na obranné polovině, když povolil soupeřkám vstřelit za druhou půli pouze devět bodů. Natálie Mádlová byla nejlepší střelkyní zápasu se čtrnácti body, na druhé straně se dvanácti body blýskla Nikola Marková.

Nedělní výsledky:

Studánka Pardubice – BK Havířov 61:64

BK Strakonice – BA Sparta 57:79

Basket Slovanka – Levhartice Chomutov 87:52

KP Brno – Žabiny Brno 58:71

Loko Trutnov – Sokol Nilfisk Hradec Králové 52:64

USK Praha – HB Basket Praha 74:30

Zdroj foto: Aneta Bachtíková

Sdílejte tento článek

Podobné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace