eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Benda válel jako zamlada, Nymburk veze výhru z Polska | Probasket.cz

Benda válel jako zamlada, Nymburk veze výhru z Polska

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔6.12.2017

Petr Benda odehrál nejlepší zápas v této sezoně, když 22 body za 26 minut sestřelil nebezpečnou Zielonu Góru. Pětatřicetiletý veterán navíc na svůj bodový příspěvek spotřeboval pouze 12 střel z pole, z nichž proměnil plných 10.

Nymburk přijel do Zielone Góry v kompletní sestavě a s vidinou čtvrté výhry, která by týmu hodně pomohla v boji o postup do play off Ligy Mistrů. Oboustranně bezstarostný první poločas odšpuntovalo vedení Nymburku 3-9, po němž se začaly obě strany trefovat v téměř každém útoku. Na domácí straně to byl zejména Vladimir Dragičevič, jenž trápil Nymburk už dvakrát v předchozích letech, na straně Nymburku se střelecky dařilo Rayovi. Hosté skvěle stříleli za dva body a v poločase si zaslouženě hýčkali divoké vedení 45-55. Tou dobou se už začal zahřívat Petr Benda, na jehož kontě svítilo v poločase 9 bodů. Poláky držel na relativní dostřel hlavně litevský reprezentant Martynas Gecevičius, jehož dvě trojky dostali Stelmet z deficitu minus 17 až na poločasových minus 10.

V utkání se nevedlo polským reprezentantům Hrycaniukovi a Kelatimu, oba dohromady zaznamenali pouze 7 bodů. Po přestávce domácí vylepšili obranu a díky aktivitě rozehrávače Koszarka a dlouhána Dragičeviče záhy snížili na 58-60. V těchto chvílích bral odpovědnost na svá bedra právě Petr Benda, který proměňoval své oblíbené střely kousek za trojkovou linií. To, že dokáže přesně zacílit i zpoza oblouku ostatně ukázal taky hned dvakrát. V poslední čtvrtině už Nymburk větší drama nepřipustil, nejméně vedl o pět bodů a dirigován Lawrencem (9 bodů a 8 asistencí) dokráčel ke čtvrtému triumfu v základní skupině D.

Stelmet Zielona Gora – ČEZ Basketball Nymburk 82:88 (23:30, 22:25, 22:16, 15:17)

Body: Dragičevič 17, Koszarek 16 (7 asistencí), Florence 13, Gecevičius 10 – Benda 22, Hruban 16, J. Bohačík 10, Ray 10, Lawrence 9 (8 asistencí), Berisha 6, Kříž 5 (6 doskoků), Pumprla 4, Barač 4, Godfrey 2
Doskoky: 37 – 38
Trojky: 12/28 – 8/23
TH: 12/18 – 12/19
Asistence: 18 – 22
Ztráty: 15 – 15
Fauly: 15 – 15