eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Tuři dobyli ústeckou tvrz. I bez Kerra s Roseborem | Probasket.cz

Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Tuři dobyli ústeckou tvrz. I bez Kerra s Roseborem

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔6.11.2017
Tuři dobyli ústeckou tvrz. I bez Kerra s Roseborem

Basketbalisté Svitav jako první tým v této sezoně dobyli ústeckou palubovku. Povedlo se jim to díky 14 trojkám, dobré obraně a i přes absence podkošových Američanů Kerra s Roseborem.

Tuři, kteří vedli větší část střetnutí, si pomohli 14 trojkami, přičemž nejpilnějším střelcem z dlouhé distance byl nejlepší střelec utkání Pavel Slezák. Zkušený shooting guard vyslal na domácí koš rovných 10 projektilů a úspěšný byl u poloviny z nich. Východočeši vstoupili do utkání lépe a po první periodě vedli 22-25. Mladý křídelník Luboš Kovář otevřel skóre druhé části trojkou na 22-28, jenže to paradoxně Slunetu nakoplo a díky zlepšenému doskakování a také obraně začali Severočeši snižovat. V tomto ohledu byli nejaktivnější Šteffel, Pecka a Robinson. A byl to právě poslední jmenovaný ostrostřelec, jenž dvě minuty před koncem srovnal na 39-39. Účet první půle uzavřel přesnou trojkou domácí veterán Votroubek (42-40).

Radost Pand netrvala ve třetí čtvrtině dlouho: Marko (který po celý zápas skvěle rozděloval pasy) s Jelínkem otočili sami na 45-50 a série tří trojek na přelomu třetí a čtvrté části domácím srazila vaz nadobro. Postarali se o ně zkušení Stria se Slezákem a vedení 52-66 bylo už pro hosty dostačující. Slunetě, které chyběl rozehrávač, nestačilo ani 10 trojek a mírná převaha na útočném doskoku (10-7). Domácí PF Ladislav Pecka odehrál vynikající duel, když za 37 minut stihl 17 bodů a 15 doskoků. Střelecky nejúspěšnější Pandou byl s 18 body Robinson.

“Gratulace hostům, a co dnes rozhodlo? Z mého pohledu to byla zkušenost, protože ty situace na obou stranách byly hodně podobné, akorát, že to provedení bylo maličko odlišné. Pokud byla clona na míč u svitavských, docházelo k nájezdu, vyhození a ty střely byly volné, a při této kvalitě střelců není žádný zázrak, že měli 14/35. U nás to bylo trochu jinak, cizinci nejsou zvyklí nebo nemají takovou zkušenost jako hráči Svitav a ty situace řeší jinak a mě to hrozně mrzí, protože doma ztratit zápas proti oslabeným Svitavám je velká škoda,” posteskl si kouč Ústí nad Labem Antonín Pištěcký.

“V kontextu vývoje ligy jsme museli tento zápas řešit ihned po domácí prohře s Kolínem, protože Ústí má letos velmi dobře poskládaný tým. Věděli jsme, že se budeme muset soustředit od první do poslední minuty, protože situace se zraněními je komplikovaná, a protože nám schází dva nejlepší doskakovači. Ale vždycky, když je tým v krizi, tak by se měl semknout a měl by si dodat sebevědomí a to si kluci dodali. Velmi dobrou práci odvedli všichni tři pivoti a klobouk dolů před Lubošem a Šimonem. Rozhodovalo se na trojkovém oblouku, kde jsme si vytvářeli dobré pozice po napichování domácí obrany a celkem jsme si pokryli doskok. Vítězství bereme všemi deseti,” oddechl si svitavský lodivod Lubomír Růžička.

Sluneta Ústí nad Labem – DEKSTONE Tuři Svitavy 75:80 (22:25, 20:15, 10:17, 23:23)

Body: Robinson 18, Pecka 17 (15 doskoků), Svejcar 14, Singletary 11, Šmíd 8, Šteffel 4, Votroubek 3 – Slezák 19, Jelínek 14 (8 doskoků), Smithson 9, Puršl 9 (13 doskoků), Teplý 9, Kovář 7 (6 doskoků), Stria 6, Marko 5 (10 asistencí), Pavlovič 2
Doskoky: 41 – 40
Trojky: 10/24 – 14/35
TH: 13/19 – 8/15
Asistence: 12 – 21
Ztráty: 8 – 12
Fauly: 21 – 19

 

Foto: ceskatelevize.cz

Sdílejte tento článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace