Jindřichův Hradec dostal lekci i od Nové Huti | Probasket.cz

Jindřichův Hradec dostal lekci i od Nové Huti

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔7.11.2017

Bankéři se nepoučili z chyb v obraně z minulých utkání a i v sedmém kole inkasovali 99 bodů. Třetí výhru Ostravy v sezoně řídil s 25 body srbský křídelník Strahinja Stojačič.

V duelu plném nepřesností vedli Ostravané po větší část utkání. V útoku lépe kombinovali a v první půli těžili ze silové hry pivota Woodse, jenž také po faulech na svou osobu s jistotou proměňoval trestné hody. V polovině druhé čtvrtiny přišly velké chvíle hostujícího Michala Medveckého, jenž pěti body a blokem na unikajícího Lawhorna nasměroval Ostravu do vedení 29-35. Dobrou první půli hostů korunoval po triviálních ztrátách LIONS Stojačič s Woodsem a stav první půle tak vyzníval lépe pro Ostravu (36-43).

Oboustranně nervózní zápas pokračoval po přestávce, ani jeden z týmů se nevyvaroval ztrát z kategorie minižáků. Bodově se dařilo novým akvizicím obou týmů: Turner v dresu Jindřichova Hradce nakonec nasbíral 17 bodů, ovšem hrál až příliš sobecky na sebe. Payne v ostravském dresu zaznamenal 22 bodů a 9 doskoků za 23 minut a byl pro svůj celek platnějším hráčem. Hosté produkovali pestřejší paletu zakončení a v 25. minutě vedli po koši kapitána Bohačíka už 45-56. Marně kouč Forejt nabádal své hráče k těsnější obraně. Veterán Zuzák přesto ještě zvedl prapor „Bankéřů“, když snížil na šestibodový rozdíl (50-56).

Chybami v defenzivě ovšem větší šanci dotáhnout se domácí pohrdli a vrcholem bylo vyloučení Turnera a Medveckého, kteří dvě minuty před koncem předvedli vpravdě nebasketbalové prvky. Ostravě nemuselo vadit ani 12 trojek Jindřichova Hradce, po výsledku 82-99 (a divoké druhé půli (46-56) si tým trenéra Medveckého připisuje veledůležitou výhru v boji o skupinu A1. Bývalí LIONS zůstávají beznadějně poslední s bilancí šesti porážek.

Basket Fio banka Jindřichův Hradec – NH Ostrava 82:98 (23:23, 13:20, 23:23, 23:32)

Body: Zuzák 19, Turner 17, Bašta 11, Šoula 11 (8 asistencí), Jones 10, Tawiah 8, Stegbauer 4 (6 doskoků), Lawhorn 2 (5 asistencí) – Stojačič 25 (7 asistencí), Payne 16 (9 doskoků), Woods 18 (6 doskoků), P. Bohačík 15, Blagojevič 10, Medvecký 7, Stanojevič 7 (7 asistencí)
Doskoky: 31 – 36
Trojky: 12/28 – 9/18
TH: 4/6 – 19/27
Asistence: 25 – 19
Ztráty: 19 – 19
Fauly: 24 – 16